Program: Popcorn – proti spamu a virové nákaze!

Jak se chránit proti spamu, virové nákaze, zprávám zahlcujícím schránku? Možností a užitečných programů existuje mnoho, žádný ovšem není bezchybný. Nejjednodušší cestou je tak možnost prohlédnout si poštu a teprve poté ji stáhnout přímo na počítač. Dáte-li si Popcorn, vaše problémy jsou vyřešeny.

Není nad komfort a pohodlí. Snad právě proto dává mnoho uživatelů přednost jednoduchým emailovým klientům, díky nimž si mohou v klidu prohlédnout příchozí emaily na serveru a případně si je také stáhnout na vlastní počítač. A právě to je v kostce výčet funkcí, které nabízí zajímavý program Popcorn. Pracuje jako client/server aplikace podporující protokoly POP3/SMTP, po troše vaší snahy a nastavení umí spolupracovat i se servery, které vyžadují zabezpečenou komunikaci (APOP MD5). Je vám to stále málo?

Popcorn se k potěšení mému i tisícových davů neomezuje pouze na jediného uživatele, nastavit tak můžete různé profily o libovolném počtu. Stejně tak není žádný problém číst a odesílat poštu z různých poštovních účtů. Mezi jednu z jeho předností patří absence klasické instalace - data o profilech a účtech, včetně nastavení, jsou uložena v INI souboru. S Popcornem vám tak nehrozí žádné zaneřádění registrů.

První, co musíte po spuštění programu udělat (a o co vás konec konců sám požádá), je vytvoření profilu. Vyplnit tak musíte identifikační údaje, informace o POP3 a SMTP serveru. Není to nic neobvyklého – stejně tak to děláte i u Outlooku a dalších emailových klientů. Dále můžete změnit nastavení příchozí pošty (automatická kontrola, zvukové upozornění, počty zobrazených řádků…),  editoru mailů a složku, kam se bude ukládat odeslaná pošta.

Po nastavení profilů a účtu již nic nebrání v používání programu. Jeho ovládání je poměrně jednoduché a intuitivní. Těm, kteří mají nějaké zkušenosti s jiným emailovým klientem, pak nebude činit absolutně žádné problémy – i ostatní a zbylí z řad uživatelů si na jeho rozhraní velmi rychle zvyknou. Okno utility je rozděleno do dvou částí – v horní vidíte hlavičky mailů, ve spodní pak obsah toho vybraného. Naneštěstí však zobrazený mail vidíte ve formě textu, tedy nepříliš čitelně (nejsou zobrazeny české znaky), a také jako html stránku, ani ta však češtinou nevládne.

Tato „nečitelnost“ je vyvážena faktem, že program nestahuje poštu na disk. Zamezuje tak mimo jiné i možnosti zavirovat si počítač „díky“ příloze či skriptu. Na druhé straně by však nebylo od věci, pokud by se zkontrolovaná pošta mohla dostat na váš počítač i v klasickém formátu.

Program: Popcorn 1.45
Homepage: http://www.ultrafunk.com/products/popcorn/
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/Me/NT
Download: Živě (123 kB)

Diskuze (13) Další článek: Rambus představil nový typ pamětí - XDR DRAM

Témata článku: Download, Spam, MD5, Různé znaky, Spa, POP, Zvukový profil, Dave, Aplikace podporující, Popcorn


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji