Program: MemoKeys II Light Edition – konec zapomínání

Pracujete několikrát denně s opakujícím se textem, odesíláte emaily na stejné adresy či pravidelně kontroluje vybranou webovou stránku? Jistě, vaše snažení mohou ulehčit oblíbené položky, adresáře kontaktů a další pomůcky – proč však vše nevyřešit snadněji, stisknutím dvou kláves? Náš dnešní program vás toto malé kouzlo naučí.

Používáte-li PC dnes a denně, jistě se nevyhnete nucenému opakování zaběhlých a stále stejných úkonů. Otevřít emailového klienta, vyhledat adresu (dnes již poněkolikáté) a psát nový mail. Spustit webový prohlížeč, napsat adresu a zmáčknout klávesu Enter. Podobně zdlouhavé série akcí vám může snadno ulehčit program MemoKeys II Light Edition – ve správný okamžik vloží vámi připravený text, otevře poštu či zadanou webovou stránku - a to vše navíc pouze stiskem dvou kláves.

Klepněte pro větší obrázek

Instalace utility je velmi jednoduchá, zabere vám tak pouze pár vteřin. Po spuštění se ikona programu standardně umístí do systém tray oblasti, po stisknutí pravého tlačítka se aktivuje popup menu, obsahující šestici voleb - zapnutí a vypnutí memo klíčů, správu klávesových zkratek, Help, About a Quit. Vlastní nastavení utility se provádí pomocí volby Manage Shortcuts. Po výběru této funkce se vám otevře grafický interface programu – zde můžete ovlivnit chování utility i nadefinovat klávesové zkratky a jejich funkce.

V otevřeném okně utility najdete v horní liště tři volby. Již zmiňovanou Manage Shortcuts, Options a About. V Options lze nastavit tří parametry, jen jeden z nich se však vztahuje k námi testované verzi programu – spouštění utility při startu systému. Toť vše, ostatní funkce jsou standardně určeny pro USB verzi. Ta je také popsána ve volbě About.

Nastavení klávesových zkratek a textů (respektive emailových a webových adres) je velmi jednoduché. V horní části obrazovky tak stačí zvolit funkční klíč (F1-F12), pod ním na vyobrazené klávesnici jakékoliv tlačítko – tímto jednoduchým úkonem vytvoříte a získáte klávesovou zkratku (všechny již obsazené lze rozeznat díky použití odlišné barvy), nyní tak postačí „doplnit“ její obsah. Kromě vložení jednoduchého textu lze kombinací kláves zahájit také jednu z akcí. Volba se provádí ve spodní části obrazovky - do okna zapíšete text, který má být klávesové zkratce přiřazen, popřípadě emailovou nebo www adresu a tlačítkem Set vše potvrdíte. Od okamžiku vložení zkratky ji můžete ihned začít používat.
 
Program: MemoKeys II Light Edition 2.3
Homepage: http://www.interlogic-concept.com/memokeys.htm
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (1,16 MB)

Váš názor Další článek: Yahoo! chce odstřihnout Trilian, Jabber a Mirandu

Témata článku: Download, Horní okno, Konec, Options, Utility, Klávesová zkratka, Připravený text, Funkční klávesa, Horní lišta, Správný okamžik

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost