Program: MailWasher Free – past na spam!

Plní se vaše emailová schránka závratným tempem nevyžádanou poštou? Přesahuje již počet mailů s viry všechny meze? S tím vším je teď konec. Všechny problémy za vás vyřeší utilitka MailWasher Free.
Takřka každý z nás již na vlastní kůži pocítil příval nevyžádaného „smetí“, které dokáže emailovou schránku zaplnit neuvěřitelnou rychlostí. Tento problém razantněji pociťují zejména modemisté, tedy majitelé klasického vytáčeného spojení - nikoho totiž jistě nepotěší zjištění, že poslední půl hodinu strávil stahováním mailu s přílohou ve formě nejnovějšího viru. Snad právě proto (a z mnoha jiných logických důvodů) je jistě přínosnější tento čas věnovat stažení prográmku, který vám s tímto trápením může pomoci.

Řeč je o utilitce MailWasher Free. Díky ní lze kontrolovat příchozí poštu ještě před jejím stažení na vlastní počítač a odstranit všechny maily, které u sebe doma mít nechcete. Podle výrobce je program určen pro systémy Windows od verze 95 výše. Testování proběhlo na Win 98 SE a Win 2000 naprosto bez problémů. Dá se tedy předpokládat, že MailWasher Free bude spolehlivě fungovat na všech platformách Windows.

Klepněte pro větší obrázek

Po instalaci a prvním spuštění si program vyžádá nastavení poštovního účtu, se kterým chcete pracovat. A tady je jediné omezení freeware verze – účet můžete vložit pouze jeden. Samotné nastavení velmi připomíná klasický Outlook a měl by ho tak podle mého názoru zvládnout prakticky každý.

Další práce je už velmi jednoduchá a řekněme i intuitivní. Po stisknutí tlačítka Check mail se program spojí s vaší mailovou schránkou a stáhne/zobrazí všechny hlavičky mailů, které se v ní nacházejí. Záleží pak pouze na vašem rozhodnutí, jak s obsahem své schránky naložíte. Mail tak můžete zrušit, uložit do takzvaného blacklistu a také použít zajímavou volbu Bounce – odesílateli takto označeného emailu bude automaticky odeslána zpráva s informací, podle které vaše adresa neexistuje (kdo ví - možná to některé spamisty odradí).

Klepněte pro větší obrázek

V nastavení programu si můžete vytvořit blacklist serverů, ze kterých poštu přijímat nechcete, blacklist a friends list emailových adres a v neposlední řadě také filtry pro příchozí zprávy. Podle vaší volby pak budou maily rozděleny do jednotlivých kategorií – na vás je, co s nimi dále provedete. Další nastavení se potom týká chování programu – jaké informace budou na ploše zobrazeny a v neposlední řadě také „přísnosti“, s jakou se utilita bude chovat.

Suma sumárum je MailWasher Free užitečný prográmek, který určitě stojí za vyzkoušení. Bezpochyby se neztratí ani vedle filtrování spamů, které nám povětšinou nabízí i naši poskytovatelé připojení k Internetu.

Název programu: MailWasher Free 2.0.40
Homepage: http://www.mailwasher.net 
Download: Živě (1,4 MB)

Diskuze (18) Další článek: Nový MP3 přehrávač na CD od iRiver

Témata článku: Windows, Download, Spam, Friends, Pas, Free, Užitečný filtr, Blacklist

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů