Program: MailWasher Free – past na spam!

Plní se vaše emailová schránka závratným tempem nevyžádanou poštou? Přesahuje již počet mailů s viry všechny meze? S tím vším je teď konec. Všechny problémy za vás vyřeší utilitka MailWasher Free.
Program: MailWasher Free – past na spam!
Takřka každý z nás již na vlastní kůži pocítil příval nevyžádaného „smetí“, které dokáže emailovou schránku zaplnit neuvěřitelnou rychlostí. Tento problém razantněji pociťují zejména modemisté, tedy majitelé klasického vytáčeného spojení - nikoho totiž jistě nepotěší zjištění, že poslední půl hodinu strávil stahováním mailu s přílohou ve formě nejnovějšího viru. Snad právě proto (a z mnoha jiných logických důvodů) je jistě přínosnější tento čas věnovat stažení prográmku, který vám s tímto trápením může pomoci.

Řeč je o utilitce MailWasher Free. Díky ní lze kontrolovat příchozí poštu ještě před jejím stažení na vlastní počítač a odstranit všechny maily, které u sebe doma mít nechcete. Podle výrobce je program určen pro systémy Windows od verze 95 výše. Testování proběhlo na Win 98 SE a Win 2000 naprosto bez problémů. Dá se tedy předpokládat, že MailWasher Free bude spolehlivě fungovat na všech platformách Windows.

Klepněte pro větší obrázek

Po instalaci a prvním spuštění si program vyžádá nastavení poštovního účtu, se kterým chcete pracovat. A tady je jediné omezení freeware verze – účet můžete vložit pouze jeden. Samotné nastavení velmi připomíná klasický Outlook a měl by ho tak podle mého názoru zvládnout prakticky každý.

Další práce je už velmi jednoduchá a řekněme i intuitivní. Po stisknutí tlačítka Check mail se program spojí s vaší mailovou schránkou a stáhne/zobrazí všechny hlavičky mailů, které se v ní nacházejí. Záleží pak pouze na vašem rozhodnutí, jak s obsahem své schránky naložíte. Mail tak můžete zrušit, uložit do takzvaného blacklistu a také použít zajímavou volbu Bounce – odesílateli takto označeného emailu bude automaticky odeslána zpráva s informací, podle které vaše adresa neexistuje (kdo ví - možná to některé spamisty odradí).

Klepněte pro větší obrázek

V nastavení programu si můžete vytvořit blacklist serverů, ze kterých poštu přijímat nechcete, blacklist a friends list emailových adres a v neposlední řadě také filtry pro příchozí zprávy. Podle vaší volby pak budou maily rozděleny do jednotlivých kategorií – na vás je, co s nimi dále provedete. Další nastavení se potom týká chování programu – jaké informace budou na ploše zobrazeny a v neposlední řadě také „přísnosti“, s jakou se utilita bude chovat.

Suma sumárum je MailWasher Free užitečný prográmek, který určitě stojí za vyzkoušení. Bezpochyby se neztratí ani vedle filtrování spamů, které nám povětšinou nabízí i naši poskytovatelé připojení k Internetu.

Název programu: MailWasher Free 2.0.40
Homepage: http://www.mailwasher.net 
Download: Živě (1,4 MB)

Témata článku: Windows, Download, Spam, Blacklist, Free, Friends, Užitečný filtr

18 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Harry 24. 6. 2003 12:57:26
    Pokud používám IMAP, tak mi nějaké prohlížení pošty před stahováním je k...
  • Harry 24. 6. 2003 12:56:02
    Neni zmineno licencovani, min. zminen ten bannaer na obrazku, zda je ceska...
  • Jaromir 17. 6. 2003 7:44:08
    aha tak to jsem už doma :) SA jsem kdysi stáhnul a jak jsem zjistil, že je...
Určitě si přečtěte

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

** Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office ** Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním ** Obrátit se také můžete na specializované stránky

11.  8.  2017 | Vladislav Kluska | 9

USB zařízení je možné odposlouchávat ze sousedního portu

USB zařízení je možné odposlouchávat ze sousedního portu

** Crosstalk byl dřív problém paralelních portů, dnes se ho pokusili prověřit na USB ** Zařízení ze sousedního USB portu může odposlouchávat to vedlejší ** Mohou vznikat záškodnické flašky nebo třeba USB lampičky

14.  8.  2017 | Adam Harmada | 18

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Filip Kůžel | 85

Obrněná raketová vozidla Stryker budou bojovat proti dronům a letadlům

Obrněná raketová vozidla Stryker budou bojovat proti dronům a letadlům

** Původně kanadská obrněná bojová vozidla Stryker od společnosti General Dynamics existují v celé řadě verzí ** Některá slouží k průzkumu, jiná jsou vybavena těžkými zbraněmi ** Nyní bylo představeno nové raketové vozidlo Stryker, které je vyzbrojeno raketami Sidewinder a Hellfire

11.  8.  2017 | Stanislav Mihulka | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí