Program: LookDisk – pohodlné hledání

Nedostatek místa na disku trápí každého z nás – jistě tak není od věci čas od času vyhledat duplicitní soubory a snadno se jich zbavit. Jejich likvidace není nic složitého, přestože si musíte dát pozor na to, aby byly opravdu duplicitní (stejný název ještě nic neznamená). Naše dnešní utilita vám v tomto úkonu může být nápomocná.
Vyhledávání duplicitních souborů je vždy ošemetná věc. Jak vlastně poznat, že dva, nebo několik souborů, jsou duplicitní. Podle jména? To nemusí být rozhodující. Podle jména a délky? Ani v tomto případě si nemůžete být zcela jisti. Podle obsahu? To už může být směrodatnější faktor. Co však dělat v případě, máte-li soubory zabaleny v archivu (ZIP)? Nebo chcete-li vyhledat soubory, u kterých si nepamatujete název ani lokaci jejich umístění, ale pouze část jejich obsahu? Pak vám může pomoci program LookDisk, který všechny tyto otázky vyřeší za vás.

Klepněte pro větší obrázek

Po instalaci a spuštění programu vás přivítá základní obrazovka s menu a osmi tlačítky. Menu i tlačítka mají stejné funkce, je tedy jedno, čím budete utilitu ovládat. Design okna je velmi jednoduchý a dalo by se říci, že nepříliš povedený. Nastavování se provádí pomocí tlačítka Options. Okno Options má pouze dvě záložky. První, File Deletions, je určena pro nastavení parametrů pro rušení souborů – mají-li se uchovávat v koši a zda-li si má program před zrušením vyžádat souhlas s tímto úkonem. Druhá je poté mimo jiné určena pro volbu hledání v archivech.

Pro vlastní vyhledávání souborů máte k dispozici celkem čtyři tlačítka, po jejichž stisknutí se zobrazí velmi podobné obrazovky pro zadání parametrů. První z nich je určena k vyhledávání souborů podle jména. Zadat můžete jméno souboru, částečné jméno za využití wildcard znaků, disky a složky, ve kterých se má vyhledávat. V rozšířených parametrech lze zvolit oblasti disku, které mají být z vyhledávání vyloučeny, délku souborů (přesně nebo za pomoci operátorů větší, menší, rovno), datum vytvoření souboru (operátory stejně jako u délky) nebo atributy vyhledávaných filů – Archive, Read-Only, System a Hidden. Zadané parametry můžete uložit pro příští použití. Druhé tlačítko je určeno k hledání souborů podle části jejich obsahu. Zde se můžete rozhodnout, bude-li pátráno po textu nebo hexadecimálním kódu, má-li se rozlišovat mezi velkými a malými písmeny, kolikrát se má text v souboru hledat a podobně. Můžete také zadat počet řádků, které budou při nalezení řetězce vypsány.

Další dvě tlačítka jsou určeny k vyhledávání duplicitních souborů a to podle obsahu nebo jejich jména. Zadávané parametry jsou prakticky stejné jako u předchozích funkcí. Pouze u duplicit podle jména lze brát ohled na rozšíření souborů (exe, doc, …), můžete také nastavit, jak má být zobrazen výsledek (pouze soubory s odlišným obsahem). Po vyhledání vás čekají další obrazovky s nalezenými soubory a s mnoha volbami, co s nimi dělat.

Program: LookDisk 2.81
Homepage: http://www.fxsearch.com/ldw_eng/
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (693 kB)

Diskuze (6) Další článek: Atari distribuuje svůj nový produkt přes Kazaa

Témata článku: Download, Hledání, Základní obrazovka, Hidden, Povedený design, Stejné parametry, Vyhledávaný text, Nalezený soubor, Options


Určitě si přečtěte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 83

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů