Program: LookDisk – pohodlné hledání

Nedostatek místa na disku trápí každého z nás – jistě tak není od věci čas od času vyhledat duplicitní soubory a snadno se jich zbavit. Jejich likvidace není nic složitého, přestože si musíte dát pozor na to, aby byly opravdu duplicitní (stejný název ještě nic neznamená). Naše dnešní utilita vám v tomto úkonu může být nápomocná.
Vyhledávání duplicitních souborů je vždy ošemetná věc. Jak vlastně poznat, že dva, nebo několik souborů, jsou duplicitní. Podle jména? To nemusí být rozhodující. Podle jména a délky? Ani v tomto případě si nemůžete být zcela jisti. Podle obsahu? To už může být směrodatnější faktor. Co však dělat v případě, máte-li soubory zabaleny v archivu (ZIP)? Nebo chcete-li vyhledat soubory, u kterých si nepamatujete název ani lokaci jejich umístění, ale pouze část jejich obsahu? Pak vám může pomoci program LookDisk, který všechny tyto otázky vyřeší za vás.

Klepněte pro větší obrázek

Po instalaci a spuštění programu vás přivítá základní obrazovka s menu a osmi tlačítky. Menu i tlačítka mají stejné funkce, je tedy jedno, čím budete utilitu ovládat. Design okna je velmi jednoduchý a dalo by se říci, že nepříliš povedený. Nastavování se provádí pomocí tlačítka Options. Okno Options má pouze dvě záložky. První, File Deletions, je určena pro nastavení parametrů pro rušení souborů – mají-li se uchovávat v koši a zda-li si má program před zrušením vyžádat souhlas s tímto úkonem. Druhá je poté mimo jiné určena pro volbu hledání v archivech.

Pro vlastní vyhledávání souborů máte k dispozici celkem čtyři tlačítka, po jejichž stisknutí se zobrazí velmi podobné obrazovky pro zadání parametrů. První z nich je určena k vyhledávání souborů podle jména. Zadat můžete jméno souboru, částečné jméno za využití wildcard znaků, disky a složky, ve kterých se má vyhledávat. V rozšířených parametrech lze zvolit oblasti disku, které mají být z vyhledávání vyloučeny, délku souborů (přesně nebo za pomoci operátorů větší, menší, rovno), datum vytvoření souboru (operátory stejně jako u délky) nebo atributy vyhledávaných filů – Archive, Read-Only, System a Hidden. Zadané parametry můžete uložit pro příští použití. Druhé tlačítko je určeno k hledání souborů podle části jejich obsahu. Zde se můžete rozhodnout, bude-li pátráno po textu nebo hexadecimálním kódu, má-li se rozlišovat mezi velkými a malými písmeny, kolikrát se má text v souboru hledat a podobně. Můžete také zadat počet řádků, které budou při nalezení řetězce vypsány.

Další dvě tlačítka jsou určeny k vyhledávání duplicitních souborů a to podle obsahu nebo jejich jména. Zadávané parametry jsou prakticky stejné jako u předchozích funkcí. Pouze u duplicit podle jména lze brát ohled na rozšíření souborů (exe, doc, …), můžete také nastavit, jak má být zobrazen výsledek (pouze soubory s odlišným obsahem). Po vyhledání vás čekají další obrazovky s nalezenými soubory a s mnoha volbami, co s nimi dělat.

Program: LookDisk 2.81
Homepage: http://www.fxsearch.com/ldw_eng/
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (693 kB)

Diskuze (6) Další článek: Atari distribuuje svůj nový produkt přes Kazaa

Témata článku: Download, Vyhledávaný text, Nalezený soubor, Povedený design, Options, Stejné parametry, Hidden, Základní obrazovka, Hledání


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 32

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 33

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

** Britové otestovali Teslu v režimu autopilota ** Skončilo to nárazem Tesly do stojícího auta ** Kdo je na vině? Řidič

Karel Kilián | 55

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?