Program: Group Mail Free – napište všem

Posílání skupinových emailů. Požehnání nebo prokletí? Je to vždycky spam, nebo není? Na tyto otázky se jen velmi těžko odpovídá. Hromadnému odesílání pošty se však nelze mnohdy vyhnout. A protože naši emailoví klienti (např. Outlook Express) nejsou k této činnosti zrovna nejlépe vybavení, zkuste naši dnešní utilitu.

Nikoho nepotěší přísun desítek nevyžádaných emailů, rozesílaných pomocí podobných programů jako dnes prezentovaná utilita Group Mail Free. Je to otravné a je to semeniště různých virů. Každý z nás se však může dostat do situace, kdy chtě nechtě musí odeslat poštu na více adres. Jak na to? Jedná-li se o ojedinělou záležitost, můžeme s přimhouřením obou očí použít standardního klienta a všechny potřebné adresy do něj pracně nasázet. Co když ale potřebujeme něco takového provádět častěji a pro různé skupiny uživatelů? Pak je tato dnešní utilita pravým požehnáním. Že není určena pro rozesílání spamu, snad netřeba ani zmiňovat.

Funkce programu jsou opravdu bohaté. Emaily mohou být personalizované pro každého z příjemců, přičemž lišit se mohou i subjekt, tělo zprávy nebo přílohy. Samozřejmostí je zpráva v HTML formátu. Můžete nadefinovat filtry, podle kterých se potom řídí, kdo a co vlastně dostane. Z domovské stránky lze stáhnout i několik pluginů. Ale dost již obecných informací. Snad jenom upozornění, že tento program nepatří zrovna mezi ty nejjednodušší. Pro pochopení a ovládnutí všech možností a funkcí, kterými vládne, mu budete muset věnovat poměrně hodně času.

Klepněte pro větší obrázek

Po jednoduché instalaci, kterou by měl zvládnout každý, přichází nastavení programu. Nelze se mu vyhnout, protože některé údaje jste mu schopni poskytnout jen vy. V horním menu naleznete položku Setup. Po jejím otevření jsou nejzajímavější první tři volby - Email setup, Message setup a Identity setup. Jak už názvy napovídají, v první volíte vlastnosti klienta – tedy odesíláte-li poštu přes SMTP server a jeho název, autorizaci a časové prodlevy. Můžete zde ihned po zadání informací odeslat testovací mail. Ve druhé volbě ovlivňujete vlastnost zprávy. Nezapomeňte zde nastavit character set na Central European (Windows), jinak přijdete o diakritiku. A konečně v té třetí nastavíte tzv. identity. To jsou adresy, ze kterých poštu posíláte (odesílatel). Zajímavostí je, že tyto adresy nemusí ve skutečnosti existovat.

A teď něco o hlavním okně programu. Obsahuje celkem tři záložky. Ta první je věnovaná odesílané zprávě, druhá skupinám a třetí potom odeslaným mailům. O zprávě snad netřeba vypisovat mnoho podrobností – proto jen podotýkám, že obsahuje prakticky totožné položky jako každý emailový klient. Zastavíme se však u skupin adresátů. Ty si můžete sami vytvořit a adresy do nich ručně pořídit, nebo můžete adresy importovat. Pro import máte dokonce dvě možnosti. Buď vložíte data ze souboru (clipboardu), nebo použijete standardní adresář. V tomto případě vám program nabídne všechny dostupné, které na vašem počítači existují. Nemusíte je tedy hledat - stačí jen zvolit ten, který chcete do skupiny vložit.

Pokud jste četli tento článek pozorně, jistě víte, že se v něm mluvilo o možnosti použití filtrů. Abyste jejich nastavení nemuseli dlouho hledat, vězte, že jsou schované ve volbě Prepare to Send. Zde je můžete, kromě spousty dalších možností, nastavit k obrazu svému.

Program: Group Mail Free 3.4.160
Homepage: http://www.infacta.com 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (4,9 MB)

Diskuze (1) Další článek: Microsoft.com na hodinu vyřazen DoS útokem

Témata článku: Windows, Nejzajímavější program, Send, Potřebný přísun

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu