Program: FreeMeter – sledování systému tak trochu jinak

Chcete-li mít přehled o všech aktivitách systému a Microsoftem dodané programy vám nevyhovují, máme pro vás řešení. Stačí obětovat trochu cenného času a věnovat jej stažení dnešního freeware programu. Jako bonus pak získáte speciální utilitku pro sledování příchozí pošty.
Klepněte pro větší obrázekSekundu co sekundu probíhají na vašem počítači desítky operací – jednotlivé programy přistupují k systémovým a vlastním souborům, vytěžují procesor i harddisk a nebezpečně zaplňují paměť vašeho plechového miláčka. FreeMeter je utilitka pro systémy Windows, jejíž úkol a cíl je velmi prostý – sleduje a monitoruje systémového zdroje, využití diskové kapacity, procesoru i paměti. K tomu všemu navíc přidává také malý bonus.

Po stažení programu vás čeká nezbytná, k potěšení všech však velmi krátká instalace. Poté je nutno program nastavit – alespoň pro začátek doporučuji ponechání původních údajů, nic tím nepokazíte a FreeMeter bude pracovat bez jakýchkoliv potíží. Chcete-li se k nastavení později vrátit, stačí použít pravé tlačítko myši na horní liště a zvolit položku Preferences. S programem lze pracovat pouze tímto způsobem, jeho grafická podoba totiž neobsahuje žádné menu. Stisk stejného tlačítka myši na jednotlivých komponentách okna pak umožňuje změnu jejich vlastností.

Položka nastavení je běžně užívána také k přizpůsobení vzhledu okna – dle vašich potřeb tak můžete zvolit typ informací, které se budou zobrazovat, či povolit a zakázat ikony v systém tray (jsou tři, informují o využití CPU, paměti a volném místu na disku). Program také nabízí vcelku ojedinělou možnost volby minimální volné kapacity disku - pokud by měla být použita, utilitka vás na to s předstihem upozorní. Z dalších voleb snad stojí za zmínku umístění okna na obrazovce, výběr diskových polí k monitorování (zde je možné nastavit nejen fyzickou jednotku, ale i adresář), interval pro aktualizaci jednotlivých údajů a mnohé další.

A jaký je onen bonus, o kterém jsem se zmiňoval na začátku článku? Během instalace původního programu FreeMeter je možné nahrát i další utilitu – sledování emailu. Ikonka této užitečné pomůcky se umístí do systém tray. Práce s ní je totožná jako s předchozími částmi programu, tedy pomocí pravého tlačítka myši. Ptáte se nač se dá konkrétně využít? Po zadání údajů o poštovním účtu kontroluje v daných intervalech příchozí poštu a upozorňuje vás na doručení nové zprávy. Krom toho si můžete všechny příchozí emaily prohlédnout (bez nutnosti jejich stažení na disk), eventuelně je poté na serveru zrušit. Další funkcí je psaní nových zpráv a jejich následné odeslání přes nastavené účty.

Program: FreeMeter v2.7.5
Homepage: http://freemeter.tiler.com 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Download: Živě (795 kB)

Témata článku: Download, Sledování, Pravé okno, Jednotlivé položky, Využitá kapacita, Nezbytný údaj, Systémový disk, Bonus

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 146

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Dnes | Jakub Čížek | 87


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji