Program: Back2Life – poslední naděje!

Beznaděj a vztek. Takové pocity vás ovládají při nechtěném smazání důležitého dokumentu či programu. Jistě, je tu ještě koš, který jste však již z nedostatku místa stačili vysypat. Co teď? Existuje záchrana?

Nevím jak vám, ale mě se podobná situace stala již několikrát. Nemusíte ale zoufat. I podobné neštěstí se dá v dnešní době moderních technologických výstřelků napravit. Vaší záchranou tak může být užitečný prográmek Back2Life. Není sice stoprocentní, ale to by asi ani nikdo nečekal. Jak mnozí z vás jistě tuší, čím méně jste od okamžiku zrušení žádaného souboru pracovali, tím větší šanci na jeho úspěšnou obnovu máte - clustery, ve kterých byla vaše práce uložena, totiž ještě nebudou obsazeny jinými daty.

Po stažení utilitky o velikosti 128 kB (ve freeware verzi naneštěstí omezené maximální velikostí zrušeného souboru na 64kB) a jejím nainstalování (Win 95/98/Me/NT/2000/XP), můžete okamžitě začít se záchranou. Překvapivě již není třeba nic blíže nastavovat či nedej bože dlouhé hodiny studovat přiloženou dokumentaci. Sami můžete ovlivnit pouze přehled informací, které se vám budou o zrušených souborech objevovat na obrazovce, a také typ souboru, které má být zobrazován (obnovitelné, existující, všechny, ..).

Po zvolení disku a stisknutí tlačítka Scan pak program automaticky provede kontrolu a zobrazí vše dle zadaných kritérii. Scanování lze v praxi provést dvěma způsoby. Byl-li hledaný soubor zrušen, stačí použít klasický, výše zmiňovaný způsob. V ostatních případech (typicky po rychlém naformátování zdrojové diskety) však již musíte použít volbu Orphan folders.

Po získání přesného přehledu stovek i tisíců souborů již nezbývá, než najít právě ten váš. K tomuto účelu slouží tlačítko Search. Podaří-li se vám objevit zadaný file a jeho poškození se bude pohybovat těsně u hranice 0 %, máte slušnou šanci, že se jej podaří zpětně obnovit. Pro restore máte k dispozici dvě volby – normální a alternativní. První zmiňovanou požívejte pouze tehdy, jste-li si jisti, že soubor nebyl původně fragmentován. V opačném případě již není třeba napovídat.

A je tu závěr. Snad bude každý čtenář Živě právě tím uživatelem, kterému se podaří svoji práci za pomoci programu Back2Life zachránit. Těm ostatním pak pouze připomínám, že za to nemůže tato utilita, ale právě oni, kdo si své nenahraditelné soubory řádně nezálohovali.

Program: Back2Life 2.2
Homepage: http://grandutils.com/Back2Life/ 
Download: Živě (128 kB)

Diskuze (11) Další článek: Ogg Theora alpha 2 - konkurence pro MPEG-4

Témata článku: Download, Podobné neštěstí, Poslední naděje, Back, Opačný případ, Naděje, Zrušení, Šance, Podobný způsob, Podobná velikost, Scanování, Dnešní přehled

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů