Program: ArsClip – clipboard s bohatou pamětí

Pracujete hojně s textovými editory, tabulkovými procesory nebo jste programátor tělem i duší? Pak jsou jedním z vašich tíživých problémů data, uložená v tzv. clipboardu, který však vždy disponuje pouze posledním výběrem. Program ArsClip disponuje větší pamětí a vaše snažení vám tak znatelně ulehčí.
Program ArsClip patří mezi utility, kterými snad nepohrdne široký okruh uživatelů. Přestože ne každý potřebuje dnes a denně používat kopírování dat, uložených ve standardní schránce (clipboardu), nabízí tuto funkci v mnohem příjemnější a propracovanější podobě. Proč tedy pro každé kopírování dat, které se může opakovat, nejdříve schránku plnit a vzápětí v ní uložená data vkládat? Nebylo by snad lepší, kdyby si několik kroků nazpět sama pamatovala?

Odpověď na předchozí řečnickou otázku je jasná a zřejmá. A protože s něčím takovým nemůžeme u klasického systému Windows počítat, nabízí vám dnes prezentovaný program ArsClip. Obsah schránky monitoruje a v závislosti na zvoleném nastavení si také zapamatuje vkládané prvky. To vše v jednoduché a snesitelné formě.

Klepněte pro větší obrázek

Výše zmiňované nastavení není nikterak složité. Po rozbalení a spuštění (bez instalace) se program usídlí v tray oblasti standardní lišty. Po kliknutí na ikonku se dostanete přímo do nastavovací obrazovky, kde najdete vše důležité a potřebné. K dispozici je volba Hotkey – horké klávesy, které budete standardně používat pro zobrazení popup okna s obsahem zapamatovaných dat. Dále zde lze určit také počet textových i netextových prvků a jejich maximální velikost - ta hraje velkou roli především při kopírování obrázků. Původní nastavení totiž počítá pouze s 500kB, což mnohdy ani zdaleka nestačí.

Použití ArsClipu je velmi jednoduché. Jak jsem již zmiňoval, program zcela sám monitoruje data vkládaná do schránky, standardně si pamatuje 15 textových a 5 netextových položek. Chcete-li některou z nich vložit do dokumentu, vyvoláte klávesami Ctrl-Shift-Z popup okno, ze kterého tak můžete učinit. Obsah je v okně rozdělen podle svého typu, nejdříve text a až poté ostatní soubory. Vkládat můžete buď jednotlivě, nebo také vše najednou.

A na závěr ještě jedna zajímavost. Autoři k spustitelnému programu přidali i jeho zdrojový kód. Vládnete-li tedy znalostmi programovacího prostředí Delphi 6, máte jedinečnou možnost upravit si tuto utilitku podle svých představ. Jako vždy však pouze pro nekomerční použití!

Program: ArsClip 2.6.0
Homepage: http://jackass.arsware.org/ac.php 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (485 kB)

Témata článku: Jasná odpověď, Uložená data, Jasná volba

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji