Program: ArsClip – clipboard s bohatou pamětí

Pracujete hojně s textovými editory, tabulkovými procesory nebo jste programátor tělem i duší? Pak jsou jedním z vašich tíživých problémů data, uložená v tzv. clipboardu, který však vždy disponuje pouze posledním výběrem. Program ArsClip disponuje větší pamětí a vaše snažení vám tak znatelně ulehčí.
Program ArsClip patří mezi utility, kterými snad nepohrdne široký okruh uživatelů. Přestože ne každý potřebuje dnes a denně používat kopírování dat, uložených ve standardní schránce (clipboardu), nabízí tuto funkci v mnohem příjemnější a propracovanější podobě. Proč tedy pro každé kopírování dat, které se může opakovat, nejdříve schránku plnit a vzápětí v ní uložená data vkládat? Nebylo by snad lepší, kdyby si několik kroků nazpět sama pamatovala?

Odpověď na předchozí řečnickou otázku je jasná a zřejmá. A protože s něčím takovým nemůžeme u klasického systému Windows počítat, nabízí vám dnes prezentovaný program ArsClip. Obsah schránky monitoruje a v závislosti na zvoleném nastavení si také zapamatuje vkládané prvky. To vše v jednoduché a snesitelné formě.

Klepněte pro větší obrázek

Výše zmiňované nastavení není nikterak složité. Po rozbalení a spuštění (bez instalace) se program usídlí v tray oblasti standardní lišty. Po kliknutí na ikonku se dostanete přímo do nastavovací obrazovky, kde najdete vše důležité a potřebné. K dispozici je volba Hotkey – horké klávesy, které budete standardně používat pro zobrazení popup okna s obsahem zapamatovaných dat. Dále zde lze určit také počet textových i netextových prvků a jejich maximální velikost - ta hraje velkou roli především při kopírování obrázků. Původní nastavení totiž počítá pouze s 500kB, což mnohdy ani zdaleka nestačí.

Použití ArsClipu je velmi jednoduché. Jak jsem již zmiňoval, program zcela sám monitoruje data vkládaná do schránky, standardně si pamatuje 15 textových a 5 netextových položek. Chcete-li některou z nich vložit do dokumentu, vyvoláte klávesami Ctrl-Shift-Z popup okno, ze kterého tak můžete učinit. Obsah je v okně rozdělen podle svého typu, nejdříve text a až poté ostatní soubory. Vkládat můžete buď jednotlivě, nebo také vše najednou.

A na závěr ještě jedna zajímavost. Autoři k spustitelnému programu přidali i jeho zdrojový kód. Vládnete-li tedy znalostmi programovacího prostředí Delphi 6, máte jedinečnou možnost upravit si tuto utilitku podle svých představ. Jako vždy však pouze pro nekomerční použití!

Program: ArsClip 2.6.0
Homepage: http://jackass.arsware.org/ac.php 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (485 kB)

Diskuze (4) Další článek: Google čelí copyrightovým problémům

Témata článku: Jasná odpověď, Jasná volba, Uložená data

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů