Program: AlertWall Personal Firewall – není nad jistotu

Také se vás někdy týkaly problémy vzniklé nezabezpečením počítače? Přes vašeho miláčka někdo rozesílal svou poštu, nebo nějaký šikovný spyware odesílal citlivá data svému stvořiteli? Nebezpečí číhá na každém rohu a nepřítel nikdy nespí. A protože s naší dnešní utilitou můžete získat pocit jistoty, rozhodně ji vyzkoušejte.
I já jsem se za svůj počítačový život setkal se situací, při níž se mé připojení k internetu (mikrovlny) podezřele zpomalilo. Jeho rychlost byla tak nízká, že nebylo možné načíst absolutně žádnou stránku. Po konzultacích u providera jsem pak došel k závěru, že je má linka na 100 procent využitá pro někoho jiného než moji maličkost. Závěr byl tedy jednoznačný. Nainstalovat firewall a zjistit, kdo se za mé peníze přiživuje. Tak se i stalo - od té doby jen žasnu, kolik různých pokusů o průnik do mého počítače bylo zachyceno a kolik různých programů z mého disku se pokoušelo o přístup na síť. A toho všeho vás může ušetřit program AlertWall Personal Firewall.

S jeho instalací byste neměli mít žádné problémy. Nastanou-li jakékoliv problémy (nemáte například instalátor pro Windows), navštivte domovskou stránku programu – právě tam najdete na úvodní straně rady na pro řešení většiny běžných problémů (včetně linků na stažení příslušného programu). Proběhne-li instalace v pořádku, přivítá vás AlertWall Configuration Wizard, který vás provede prvotním nastavením. Jako první zvolíte, máte-li být upozorňováni na zablokování nějakého pokusu o přístup. Dalším parametrem je zapsání hesla, které budete potřebovat pro práci s programem (změnu konfigurace a podobně). Po jeho zapsání a potvrzení zobrazí wizard seznam všech programů, které potřebují přístup k internetu a vy zvolíte, jak se k nim má utilita zachovat (povolit přístup, nechat zobrazit upozornění). To je vše, co musíte pro dobro věci udělat. Poté následuje restart systému, po kterém je již program aktivní. To ale brzy poznáte sami.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu lze zobrazit po stisknutí pravého tlačítka myši nad ikonou v systém tray oblasti (příkaz Show), nebo poklepáním na ikonu umístěnou na ploše (pokud jste si ji nechali vytvořit). Najdete v něm všechny potřebné informace a také konfiguraci programu. V horní části je zobrazeno osm tlačítek – Security, Program Control, Alerts and Logs, Apply, Lock, Stop, Settings a Help. Kromě funkcí Apply, Lock, Stop a Help je po jejich volbě zobrazena jedna nebo několik záložek s příslušnými parametry. Vše je poměrně logicky seřazeno a tak by neměly při používání programu vznikat žádné větší potíže. Bohužel utilita nedisponuje žádným nainstalovaným helpem a tak nejste-li připojeni k internetu, na žádný se po stisku tlačítka nedostanete.

Program: AlertWall Personal Firewall 1.2.1
Stránky: http://www.alertwall.com
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (6,2 MB)

Diskuze (20) Další článek: Základni deska K8X800 Pro II od Albatronu: výkonem zase o kus dál

Témata článku: Windows, Firewall, Běžný problém, Help, Persona, Wizard, Nen


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8