Program: AlertWall Personal Firewall – není nad jistotu

Také se vás někdy týkaly problémy vzniklé nezabezpečením počítače? Přes vašeho miláčka někdo rozesílal svou poštu, nebo nějaký šikovný spyware odesílal citlivá data svému stvořiteli? Nebezpečí číhá na každém rohu a nepřítel nikdy nespí. A protože s naší dnešní utilitou můžete získat pocit jistoty, rozhodně ji vyzkoušejte.
I já jsem se za svůj počítačový život setkal se situací, při níž se mé připojení k internetu (mikrovlny) podezřele zpomalilo. Jeho rychlost byla tak nízká, že nebylo možné načíst absolutně žádnou stránku. Po konzultacích u providera jsem pak došel k závěru, že je má linka na 100 procent využitá pro někoho jiného než moji maličkost. Závěr byl tedy jednoznačný. Nainstalovat firewall a zjistit, kdo se za mé peníze přiživuje. Tak se i stalo - od té doby jen žasnu, kolik různých pokusů o průnik do mého počítače bylo zachyceno a kolik různých programů z mého disku se pokoušelo o přístup na síť. A toho všeho vás může ušetřit program AlertWall Personal Firewall.

S jeho instalací byste neměli mít žádné problémy. Nastanou-li jakékoliv problémy (nemáte například instalátor pro Windows), navštivte domovskou stránku programu – právě tam najdete na úvodní straně rady na pro řešení většiny běžných problémů (včetně linků na stažení příslušného programu). Proběhne-li instalace v pořádku, přivítá vás AlertWall Configuration Wizard, který vás provede prvotním nastavením. Jako první zvolíte, máte-li být upozorňováni na zablokování nějakého pokusu o přístup. Dalším parametrem je zapsání hesla, které budete potřebovat pro práci s programem (změnu konfigurace a podobně). Po jeho zapsání a potvrzení zobrazí wizard seznam všech programů, které potřebují přístup k internetu a vy zvolíte, jak se k nim má utilita zachovat (povolit přístup, nechat zobrazit upozornění). To je vše, co musíte pro dobro věci udělat. Poté následuje restart systému, po kterém je již program aktivní. To ale brzy poznáte sami.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu lze zobrazit po stisknutí pravého tlačítka myši nad ikonou v systém tray oblasti (příkaz Show), nebo poklepáním na ikonu umístěnou na ploše (pokud jste si ji nechali vytvořit). Najdete v něm všechny potřebné informace a také konfiguraci programu. V horní části je zobrazeno osm tlačítek – Security, Program Control, Alerts and Logs, Apply, Lock, Stop, Settings a Help. Kromě funkcí Apply, Lock, Stop a Help je po jejich volbě zobrazena jedna nebo několik záložek s příslušnými parametry. Vše je poměrně logicky seřazeno a tak by neměly při používání programu vznikat žádné větší potíže. Bohužel utilita nedisponuje žádným nainstalovaným helpem a tak nejste-li připojeni k internetu, na žádný se po stisku tlačítka nedostanete.

Program: AlertWall Personal Firewall 1.2.1
Stránky: http://www.alertwall.com
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/2000/NT/ME/XP
Download: Živě (6,2 MB)

Diskuze (20) Další článek: Základni deska K8X800 Pro II od Albatronu: výkonem zase o kus dál

Témata článku: Windows, Firewall, Help, Běžný problém, Persona, Wizard


Určitě si přečtěte

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

** Google dnes představil novinky ** Dočkali jsme se nového telefonu Pixel 3, tabletopočítače a domácího displeje ** Rozšíření Google Assistenta do dalších zemí se bohužel nekoná

David Polesný | 45

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku