Program: Ad-aware – špehouni z kola ven!

Každý z nás by si přál, aby všechny aktivity na PC zůstaly opravdu jen v jeho režii, utajené a okolí nedostupné. Aby si tak nikdo jiný nepřihříval polívčičku právě na jeho počítači. Jedná se však pouze o zbožné přání - v dnešním internetovém světě je velmi těžké účinně své PC chránit. Trochu klidu do vašeho všedního života však jisto jistě vnese dnešní program.

Spyware – pro mnohé z vás neznámý termín, který se bude a již nyní objevuje stále častěji. O čem je tedy řeč? Spyware jsou monitorovací programy, které shromažďují informace o přenosu a toku dat – jak jinak, dělají to většinou bez vašeho vědomí, přímo tajně. Typickým příkladem jejich činnosti je hlídání vaší aktivity na internetu (jaké stránky si prohlížíte, na jaké odkazy klikáte). Chcete se před přítomností těchto červů bránit? Právě k tomu vám může být nápomocna utilita Ad-aware - v její freeware verzi sice nelze používat některé volby a také Ad-watch rutinu, která funguje coby rezidentní štít, ani to však nic neubírá na použitelnosti tohoto programu.

Klepněte pro větší obrázek

Ještě dovolte pár slov o tom, jak se spyware může do vašeho počítače infiltrovat. Jednou z možných cest je instalace freeware softwaru, obsahujícího reklamu. Není ale samozřejmě cestou jedinou. Například stahování souborů z Internetu přes vnucené programy (ne tedy standardně přes IE a pod.), poskytuje této činnosti skvělé podhoubí. Ale abychom byli spravedliví, velká většina takto instalovaných a stahovaných programů není nositelem spyware.

A teď konečně k utilitě. Po jejím nainstalování je již v podstatě vše hotovo. Ne, že by nebylo co nastavovat - necháte-li však standardní „settings“, program bude fungovat k vaší plné spokojenosti. Pro úplnost se ale přece jenom zmíníme o jedné věci. Tou je jazyková mutace. Standardním a vlastně jediným jazykem, který po instalaci najdete, je angličtina. Pokud budete program stahovat z našeho serveru, najdete zde i češtinu s popisem integrace.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní funkcí utility je samozřejmě odstraňování špehovacích programů. Nezabývá se však vyhledáváním těchto špionů pouze na HDD, respektive na výměnných zařízeních (CD, disketa). V jejím hledáčku je i operační paměť a „nejdůležitější a nejproblematičtější“ část systému – registry. Program spolehlivě najde všechny projevy spyware a umí je i odstranit. Rozhodnutí o tom ale nechá jen a jen na vás – přesně tak, jak to má být.

Program: Ad-aware 6.0.181
Homepage: http://www.lavasoftusa.com 
Licence: freeware
Operační systémy: Windows 98/2000/NT/Me/XP
Download: Živě (1,63 MB)

Diskuze (15) Další článek: Fujifilm uvádí FinePix S5000 Zoom - jako zrcadlovka!

Témata článku: Download, Nejproblematičtější část, Typický příklad, Jazyková mutace, Spyware, Štít, Stahovaný soubor


Určitě si přečtěte

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji