Program: AbsoluteShield Internet Eraser – čistička internetového odpadu

Používáte sdílený počítač či přistupujete k Internetu z práce? Pak vám jistě přijde vhod program AbsoluteShield Internet Eraser, který za vás odstraní veškeré seznamy navštívených adres, automaticky uschované i dočasné soubory prohlížeče a systému. A k tomu všemu zdarma přidává také užitečný popup blocker.
Existuje mnoho důvodů, proč je automatické uschovávání navštívených adres či odkládání souborů spíše otravnou vlastností prohlížeče. Zatímco zaměstnavatele i vaši rodinu by jistě nepotěšilo odhalení tučného seznamu navštívených erotických stránek, nebezpečné se zdá být také automatické ukládání přístupových hesel. S veškerými obavami je však nyní konec. Přichází program AbsoluteShield Internet Eraser.

Instalaci utility předchází výběr ze dvou možných verzí programu - shareware (označená coby Pro, funguje pouze 15 dní) a plně freeware (Lite), kterou můžete bez okolků a obav používat po libovolně dlouhou dobu. Přestože časově omezená verze této utilitky nabízí větší porci voleb, zaměříme svou pozornost na všechny funkce, které jsou k dispozici zcela zdarma. A není jich málo.

Po spuštění programu (který se standardně zapne po každém restartu) vás přivítá jeho přehledné okno. To je tvořeno několika různými záložkami, přičemž každá z nich zastupuje jinou funkci utility. V každé ze sekcí naleznete několik položek, které mohou být na váš povel vyčištěny a nepotřebné soubory ze systému odstraněny - záleží tak čistě na vaší volbě. Rychlost čištění je závislá na době, po kterou nebyly systémové a odkládací složky nijak upravovány či jejich obsah mazán. Mohu snad jen podotknout, že na mém vlastním PC se první "zametání stop" projevilo coby příjemný zisk více než 800 MB místa na harddisku. Toto číslo je však extrémní a roste přímou úměrností s vaší pečlivostí a snahou o údržbu počítače. Pro rychlé čištění systému lze použít také vůbec první záložku programu, celý proces zahájíte stisknutím tlačítka Erase.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní menu programu

Zamést za sebou stopy a ulehčit systému je však pouze jednou, nikoliv jedinou funkcí utility AbsoluteShield Internet Eraser. Využít totiž můžete také služeb popup blockeru, užitečného pomocníka všech uživatelů Internetu. Otravnou vlastností některých webových serverů je automatické otevírání dalších oken prohlížeče IE, ať již coby reklam či dalších webových stránek pochybného obsahu - a právě tomu všemu umí tato drobná utilitka zamezit. K dispozici jsou tři úrovně zabezpečení, pro standardní použití se však zdá být vhodná pouze hodnota střední. Maximální ostražitost blockeru se v praxi projevuje nemožností otevřít více než jedno okno prohlížeče (jakékoliv další je automaticky uzavřeno), účinnost minimálního je naopak prakticky nulová.

Program: AbsoluteShield Internet Eraser
Homepage: http://www.internet-track-eraser.com/ 
Licence: dvě verze (Lite – freeware & Pro – 15-ti denní zkušební lhůta, poté nutno zakoupit)
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (2,2 MB)

Diskuze (4) Další článek: VIA končí se základními deskami pro Pentium 4

Témata článku: Prohlížeče, Internet, I/O, Eraser, Přímá volba, Vhodná reklama, Extrémní systém, Odpad, Standardní použití, Povel, Automatické otevírání


Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 14

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

** Obézním lidem selhávají mechanismy, jež je mají chránit před nadměrným příjmem potravy ** Mozek tlouštíků ignoruje hormon leptin varující před hromaděním tukové tkáně v těle ** Vědci nyní odhalili, jak to udělat, aby mozek otupený obezitou leptin opět vnímal

Jaroslav Petr | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku