Program: AbsoluteShield Internet Eraser – čistička internetového odpadu

Používáte sdílený počítač či přistupujete k Internetu z práce? Pak vám jistě přijde vhod program AbsoluteShield Internet Eraser, který za vás odstraní veškeré seznamy navštívených adres, automaticky uschované i dočasné soubory prohlížeče a systému. A k tomu všemu zdarma přidává také užitečný popup blocker.
Existuje mnoho důvodů, proč je automatické uschovávání navštívených adres či odkládání souborů spíše otravnou vlastností prohlížeče. Zatímco zaměstnavatele i vaši rodinu by jistě nepotěšilo odhalení tučného seznamu navštívených erotických stránek, nebezpečné se zdá být také automatické ukládání přístupových hesel. S veškerými obavami je však nyní konec. Přichází program AbsoluteShield Internet Eraser.

Instalaci utility předchází výběr ze dvou možných verzí programu - shareware (označená coby Pro, funguje pouze 15 dní) a plně freeware (Lite), kterou můžete bez okolků a obav používat po libovolně dlouhou dobu. Přestože časově omezená verze této utilitky nabízí větší porci voleb, zaměříme svou pozornost na všechny funkce, které jsou k dispozici zcela zdarma. A není jich málo.

Po spuštění programu (který se standardně zapne po každém restartu) vás přivítá jeho přehledné okno. To je tvořeno několika různými záložkami, přičemž každá z nich zastupuje jinou funkci utility. V každé ze sekcí naleznete několik položek, které mohou být na váš povel vyčištěny a nepotřebné soubory ze systému odstraněny - záleží tak čistě na vaší volbě. Rychlost čištění je závislá na době, po kterou nebyly systémové a odkládací složky nijak upravovány či jejich obsah mazán. Mohu snad jen podotknout, že na mém vlastním PC se první "zametání stop" projevilo coby příjemný zisk více než 800 MB místa na harddisku. Toto číslo je však extrémní a roste přímou úměrností s vaší pečlivostí a snahou o údržbu počítače. Pro rychlé čištění systému lze použít také vůbec první záložku programu, celý proces zahájíte stisknutím tlačítka Erase.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní menu programu

Zamést za sebou stopy a ulehčit systému je však pouze jednou, nikoliv jedinou funkcí utility AbsoluteShield Internet Eraser. Využít totiž můžete také služeb popup blockeru, užitečného pomocníka všech uživatelů Internetu. Otravnou vlastností některých webových serverů je automatické otevírání dalších oken prohlížeče IE, ať již coby reklam či dalších webových stránek pochybného obsahu - a právě tomu všemu umí tato drobná utilitka zamezit. K dispozici jsou tři úrovně zabezpečení, pro standardní použití se však zdá být vhodná pouze hodnota střední. Maximální ostražitost blockeru se v praxi projevuje nemožností otevřít více než jedno okno prohlížeče (jakékoliv další je automaticky uzavřeno), účinnost minimálního je naopak prakticky nulová.

Program: AbsoluteShield Internet Eraser
Homepage: http://www.internet-track-eraser.com/ 
Licence: dvě verze (Lite – freeware & Pro – 15-ti denní zkušební lhůta, poté nutno zakoupit)
Operační systémy: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP
Download: Živě (2,2 MB)

Diskuze (4) Další článek: VIA končí se základními deskami pro Pentium 4

Témata článku: Internet, Prohlížeče, Přímá volba, Standardní použití, Eraser, I/O, Odpad, Extrémní systém, Povel, Vhodná reklama

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost