Notebooky | AMD | Procesory

Profi notebooky budou výkonnější. AMD pro ně má výkonnější Ryzeny 6000 Pro

Již dříve představené nové modely mobilních procesorů Ryzen 6000 Pro se konečně dostanou na trh v prvních noteboocích, přičemž na výběr je poměrně hodně modelů.

Řada AMD Ryzen 6000 Pro je postavená na 6nm čipech s architekturou Zen 3+. Součástí procesorů je tak i nová generace integrovaných grafických čipů „Rembrandt“ s architekturou RDNA 2, což je velký skok oproti předchozí generaci Vega u řady Ryzen 5000 Pro. AMD slibuje zvýšení grafického výkon od 50 % až 110 % dle TDP čipu. Procesorový výkon mezigeneračně stoupl o 10 % až 30 % dle TDP modelu. Spotřeba při přehrávání videa by přitom měla být skvělá – dle AMD až 29 hodin i u nejvýkonnějšího modelu.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka modelů je rozdělená zatím do dvou tříd – série „U“ obsahuje dvě úspornější varianty s TDP 28 W (variabilně 15 W až 30 W dle konfigurace) s šesti nebo osmi jádry. Výkonnější série „H“ už obsahuje celkem šest modelů a to s TDP 35 W až 45 W v konfiguraci se šesti nebo osmi jádry. Základní frekvence u nejvyšší modelu Ryzen 9 Pro 6950H je 3,3 GHz a turbo až do 4,9 GHz.

Pro levnější podnikové a profesionální notebooky si AMD připravilo i několik nových modelů ještě starší řady Ryzen 5000 Pro s 7nm čipy Zen 3 a grafikou Vega, které mají 4, 6 nebo 8 jader při stejném TDP 15 W.

První notebooky postavené na těchto čipech v následujících týdnech uvede Lenovo (Thinkpady, série V), HP (Elitebooky, ProBooky) a další výrobci.

Váš názor Další článek: AMD narazilo na nové dno. Radeon RX 6400 je grafika, která hráče neosloví

Témata článku: Notebooky, AMD, Procesory, Čipy, Lenovo, Architektura, Ryzen, ThinkPad, Vega, Čip, Zen, Model, Jádro, Elitebooky, RDNA, Notebook, Grafický čip, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě