PROFI Double a záhada je na světě

Co se skrývá za tajemným názvem nové verze strojírenské nadstavby Profi Double z české vývojářské firmy CAdis.
Co se skrývá za tajemným názvem nové verze strojírenské nadstavby Profi Double z české vývojářské firmy CAdis.

Umí za dva?
Pokud jste zatím neslyšeli o Profi Double LT 98, je to tím, že se jedná o novou aplikaci, která obsahuje všechny rysy a funkčnost Profi 6.3, určenou pro AutoCAD R14. Double LT je možné použít pouze s AutoCADem LT 98 a obsahuje minimum odlišností. A jsme u poněkud choulostivé otázky. K čemu je tato verze vůbec určena? Nebude znamenat konec prodeje Profi 6.3? Neohrozí to prodej AutoCAD R14 a naopak nepodpoří prodej LT platformy? Otázek hodně a odpovědi se těžko hledají. Přesto se je pokusím nalézt.

Trh s LT produkty stále nenasycen
Z posledních prodejních výsledků Autodesku a potažmo LT produktů je zřejmých hned několik věcí. Jednak pokračuje expanze Mechanical Desktopu a stále není nasycený trh, kde zasahuje především AutoCAD LT. Zde je zřejmě nutné hledat odpověď, proč autoři přichází s řešením Profi Double LT. Sjednocení ovládání, prostředí a příkazů, to je první dojem z Double verze. Toto sjednocení ocení především uživatelé, kteří pracují souběžně na všech verzích (Profi LT 97/98, Profi Double LT 98, Profi 6.3 a Profi for Desktop 3). Na tomto místě musíme autory pochválit, protože je opravdu těžké poznat rozdíly nejenom ve vzhledu menu, ale i ve způsobu ovládání. Především to platí u objektového přístupu k entitám, kdy přes prostřední tlačítko je vyvoláno kontextové menu vztahující se vybrané entitě nebo objektu. Tato funkce je dnes v LT verzi dostupná stejným způsobem. Ostatní funkce vycházejí z minulé verze a najdeme pouze několik menších vylepšení. Především se jedná o nové rysy AutoCADu LT 98, o kterých si můžete přečíst v Computer Design 6/1998.

Živě komentuje: Profi Double vychází z minulé verzí Profi LT 97 a navíc je rozšířen o několik novinek. Přibývá Projekt, UniTools včetně výpočtů, Iniman (nastavení prostředí) a správce vazeb. Oproti verzi Profi 6.3 zde chybí 2D kinematika, 2D FEM a utility (konverze kružnic, hydrauliky a podobně). Dobrou zprávou pro naše uživatele je lokalizace produktu. Double nabízí stejný výkon jako Profi 6.3 pro AutoCAD R14, ale je určen pro levnou LT platformu. Jde o poměrně neobvyklý krok. Na tuto platformu nasadit opravdový kanón a to v ceně 29 950 Kč bez DPH. Další detaily naleznete v Computer Design 2/1999.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí

Témata článku: Neobvyklý krok, Minulá verze, Záhada, Autocad Lt, Svět, Nasycený trh, Stejný design, Double


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně