Koronavirus | Byznys | Počítače

Prodeje počítačového vybavení enormně vzrostly. Dvojnásobně se prodávají webkamery, sluchátka, ale i monitory

S tím jak je obrovské množství lidí nuceno kvůli koronaviru pracovat z domova, vzrostl i zájem o počítačová zařízení, která jsou k této práci nutností. Průzkum trhu zveřejnila analytická skupina NPD i IDC a týká se prodejů v USA.

V prvních dvou týdnech měsíce března bylo u mnoha počítačových kategorií dosaženo rekordních růstů prodejů. Nejvíce vzrostl prodej webkamer – o 179 % (že jich je nedostatek, jsme informovali již dříve).

Prodeje monitorů se zvýšily o 138 %, sluchátek s mikrofonem o 134 %, dokovacích stanic o 118 %, klávesnic o 64 %, myší o 31 % a samotných notebooků a počítačů se prodalo o 40 % více. Růstu prodejů se nevyhnuly ani routery, kde to bylo o 29 %.

Otázkou zůstává, jaký bude vývoj do budoucna. Může totiž jít jen o počáteční vlnu předcházející velkému propadu z důvodu absence stabilních pravidelných firemních nákupů, které se kvůli prázdným kancelářím a ochlazení ekonomiky neuskuteční nebo výrazně posunou.

Diskuze (2) Další článek: Nabídka Start ve Windows 10 bude větší a bez popisku ikon. Živé dlaždice změnu stále přežijí

Témata článku: Koronavirus, Hardware, Byznys, Počítače, USA, Monitory, Webkamera, IDC, Ochlazení ekonomiky, Počítačové vybavení, Prodej, NPD, WebK, Monitor, Sluchátko, Růst prodejů, Vybavení25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Plný výkon Ryzenu 9 bez omezení: test 15,6" herního notebooku Asus ROX Strix Scar 15

Plný výkon Ryzenu 9 bez omezení: test 15,6" herního notebooku Asus ROX Strix Scar 15

Nová generace mobilních grafik Nvidia GeForce a procesorů AMD Ryzen je tady.

Antonín Trčálek
TestyNotebooky