PR články

Prodej jídla přes internet a restaurační byznys se mění i díky platební bráně Pays

Platební brána Pays se rozhodla v této problematické době rovněž pomáhat. A pomocnou ruku podává zejména segmentu, který to aktuálně skutečně potřebuje – tím je restaurační byznys. Spolu s tím však pomáhá i nám, zákazníkům, kteří jsme přišli o své obědy v oblíbených restauracích, a nejen o ně.
Prodej jídla přes internet a restaurační byznys se mění i díky platební bráně Pays

Internetová platební brána Pays vstoupila na trh před pěti lety. Firma, za níž stojí Karel Sasín a jeho tým, dokázala přijít s produktem, který mohou obchodníci používat bez nutnosti programování vlastní platební brány. Celý systém se velice snadno nastaví a rychle uvede do provozu. Pays si neúčtuje žádné nesmyslné paušály a poplatky, takže obchodníkům nevznikají při platbách přes platební bránu žádné vysoké náklady. Velký úspěch slaví Pays díky svému systému opakovaných plateb, které zcela zásadně zvyšují počet zrealizovaných obchodů a tím i obraty a zisky obchodníků.

Pays pomáhá restauracím i jejich zákazníkům

Novinky, které Pays zavedla v souvislosti s nouzovým stavem a s uzavřením restaurací, bister a jídelen, jsou dvě. První je jednoduchý eshop Zakaznik.cz vhodný též pro restaurace a bistra, sloužící k objednávání jídla přes internet. Druhou novinkou je bezkontaktní identifikace zákazníka při vyzvedávaní jídla. Tyto skvělé služby umožní restauracím fungovat i v nouzovém režimu. Objednávky a platby mohou přijímat online, vyřešena je i identifikace zákazníka, který si jídlo objednal a zaplatil. Jak obě služby fungují?

Jednoduchý eshop může být pro restaurace řešením nejen v nouzovém stavu

Mnohé restaurace se uzavření provozoven rychle přizpůsobily. Začaly fungovat jako výdejny jídla. Problém však byl s objednávkami. Telefonické objednávky vyžadují vyčlenění personálu na jejich přijímání, navíc zákazníky odrazuje, když se nemohou dovolat. I proto přišel provozovatel platební brány Pays s nápadem, nabídnout restauracím jednoduchý eshop Zakaznik.cz, který sám provozuje. Nejde o žádné složité eshopové řešení pro prodej tisíců položek s mnoha variantami. Je to zcela jednoduchý systém pro prodej maximálně deseti položek. Jedná se o systém, který zvládnete nasadit třeba už do pouhých 24 hodin. Když se večer rozhodnete, že od rána máte eshop, není to problém. Systém se jednoduše nastavuje, stačí vložit položky.

K čemu ale je restauraci eshop? No přece k prodeji jídla. Zákazník si jídlo snadno objedná přes internet, rovnou jej též zaplatí platební kartou přes implementovanou platební bránu Pays. Jako ideální se jeví například pro prodej obědových meníček, ale i pro hotovky během celého dne.

Možná jste se již v minulosti jako restaurace o něco podobného pokoušeli. Všechny systémy, jako jsou Shoptet, Prestashop, ale i Wooocommerce, jsou zbytečně složité a sofistikované. Nakonec se vždy ukázalo, že se bez grafika, programátora a dalších IT specialistů neobejdete. Eshop Zakaznik.cz vám rychle ukáže, že to jde skutečně i bez nich. Eshop vám bude sloužit jako automatický objednávkový systém s online platbami předem – prostě ideální!

Pays představila systém identifikace zákazníka při výdeji objednávky

To jsme se dopracovali k druhé službě, kterou podnikatelům v restauračním byznysu firma nabízí. V souvislosti s koronavirem se zvýšil počet plateb za jídlo kartou online. Dopomůže k tomu i eshop Zakaznik.cz, nebo má restaurace nasazen eshop jiný. Zákazník objednal přes internet, zaplatil online kartou a přichází si ve smluvenou dobu vyzvednou jídlo. Jak má ale prodejce konkrétního zákazníka identifikovat?

Platební brána Pays pro tento systém vytvořila aplikaci pro identifikaci zákazníka. Poté, co si zákazník jídlo online objedná, zaplatí za něj kartou, dostane e-mailem potvrzení o platbě, které obsahuje též tlačítko: Identifikace při vyzvednutí. Tento e-mail si zákazník otevře na mobilním telefonu a klikne na zmíněné tlačítko. Po kliknutí se objeví QR kód. Ten stačí ukázat prodejci při vyzvedávání jídla. Velkou výhodou je, že se plně eliminuje kontakt mezi zákazníkem a prodávajícím. Vzájemně si nepředávají peníze, ani nemusí zákazník sahat na platební terminál. Prodej jídla přes internet se díky této funkcionalitě opět zjednodušil a stal se již v podstatě skutečně bezkontaktním.

Obě služby dal provozovatel Pays restaurací zdarma

Za využití eshopu, ani za používání bezkontaktní identifikace, nemusí provozovatelé restaurací a bister nic platit. Pro uživatele platební brány Pays jsou tyto služby zcela zdarma. Jsou volitelné a poskytují se na vyžádání.

Proč používat platební bránu Pays?

Pays poskytuje klasické služby platební brány v top kvalitě. Bez programování, s pouhým nasazením systému, lze nabídnou zákazníkům možnost platby kartou, platby bankovním převodem, QR platby, platby pomocí PayPal, přes Apple Pay i Google Pay, platby mobilním telefonem, platby předem (včetně zálohových plateb) i platby poplatků a klubových příspěvků a darů. Platební brána pracuje ve dvou režimech – se zapnutým EET, nebo s vypnutým EET. Možnost volby má obchodník i při úhradě transakčních poplatků. Ty může platit kupující, nebo obchodník.

Celá implementace platební brány je velice jednoduchá. Nejjednodušší možnost představuje implementace pouhého platebního tlačítka, což jde kamkoliv na web bez nutnosti existence eshopu. Bránu lze integrovat do jakéhokoliv eshopu, a to včetně evidence EET. Pomocí platební brány lze snadno rozesílat i upomínky dlužníkům (platební předpis Pays). Jednoduchý příjem plateb umožňuje tzv. platební odkaz Pays. Zajímavým nástrojem je též internetová pokladna Pays. Pomocí speciálního nástroje si majitel webu vygeneruje na své stránky několik různých plateb a zákazník pak za ně platí pouhým kliknutím na konkrétní tlačítko.

Další článek: Jak na Živě vznikají grafy ke koronaviru: skripty v R a trocha ruční práce

Témata článku: PR články


Určitě si přečtěte

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 27

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč