AMD | Paměti | DDR5

Procesory Zen 4 vyždímou z DDR5 maximum. Možnosti přetaktování pamětí budou nečekané, tvrdí AMD

Do konce letošního roku by na trhu s desktopovými procesory měly být dvě nové platformy s podporou operačních pamětí DDR5 – Intel Core 13. generace a také Ryzeny 7000 s architekturou Zen 4. Současné modely pamětí DDR5 zatím nepředvádí příliš vysoké frekvence, ale to by se dle lákání AMD na webináři Meet the Experts, mělo změnit.

Většina v současnosti nabízených operačních pamětí DDR5 končí v oblasti DDR5-6400 a frekvence 7 GHz je stále spíše v hledáčku, natož rychlejší. AMD má s paměťmi DDR5 zkušenosti v rámci notebookových čipů Rembrandt a pro desktopové Raphaely se Zen 4 dle vyjádření chystá posunout hranici toho, kam až lze paměti DDR5 přetaktovat.

„Pokusíme se udělat velký posun v přetaktování pamětí DDR5 a dostat je na rychlosti, o kterých se myslelo, že nejsou možné,“ upřesnil Joseph Tao, který v AMD zastává pozici Memory Enabling Manager.

G.Skill F5-6400J3239G16GX2-TZ5RK G.Skill F5-6400J3239G16GX2-TZ5RK
nabízí 8 obchodů za ceny od 3 589 Kč
Srovnat ceny na Živě

Technologie RAMP (Ryzen Accelerated memory Profile) pro platformu AM5 s profily pro přetaktování pamětí by měla konkurovat současné Intel XMP 3.0, rovněž pro paměti DDR5. Vysoké frekvence se budou týkat i procesoru samotného, protože AMD cílí na překonání hranice 5 GHz při vytížení všech jader, což ukazovala Lisa Su začátkem roku na nejmenovaném prototypu procesoru s architekturou Zen 4.

Váš názor Další článek: Dárek k narozeninám WordPressu dostanou uživatelé. Vyjde první betaverze 6.0

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: AMD, Intel, Procesory, Architektura, Paměti, DDR5, Přetaktování, Lisa Být, Operační paměť, Procesor, Pro, Maximum, Paměť, Intel Core, Rembrandt, Raphael, Zen, Frekvence, Procesory na Heureka.cz