Procesory Ryzen utočí na mobilní počítače: letos obsadí 40 nových notebooků

AMD se pochlubilo, že zájem výrobců notebooků o mobilní procesory Ryzen roste velkým tempem. K největšímu skokovému přírůstku nových modelů má dojít do konce aktuálního kvartálu, kdy by se mělo objevit cca 20 notebooků s APU Raven Ridge. Během léta se plánuje zhruba dalších deset modelů a do konce roku jich má být celkem kolem čtyřicítky.

Stávající nabídku zatím tvoří výrobci Acer, Asus a DELL, HP a Lenovo. Celkem je nyní v nabídce cca 10 modelů. Poptávka však stoupá. V desktopu už si Ryzen vypracoval celkem dobré jméno, a tak se zájem zvyšuje i v oblasti mobilních procesorů.

AMD plánuje do mobilního segmentu nasadit i nové procesory Ryzen PRO, které jsou určené do profesionální sféry. HP již ohlásilo, že tyto procesory zahrne do své sedmistovkové řady EliteBook a ProBook. Oznámení nových modelů od dalších výrobců se očekává velmi brzy.

Diskuze (6) Další článek: Nejnebezpečnější návykové látky nejsou ty, o nichž se to běžně uvádí

Témata článku: Hardware, Notebooky, Ryzen, AMD, Procesory, Acer, Lenovo, Dell, Hewlett Packard (HP), Asus, AMD Zen, MSI, Mobilní procesor, Apo, Procesor, Nový procesor, Model, Ryzen pro, Profesionální sféra, Mobilní segment, Raven Ridge, Výrobce, Notebook, Počítač, Nový model

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů