AMD | Počítače | Ryzen

Procesory Ryzen pronikly už i do minipočítačů. AMD tepe v krabičce Sequoia

Pokud jde o počítače v krabičce, asi nejznámější jsou modely Intel NUC nebo Zotac Zbox a podobné. V drtivé většině případů ale používají procesory Intel, protože ty doposud vedly z hlediska efektivity a spotřeby, takže byl menší problém je v malém prostoru uchladit. V novém minipočítači The Sequoia  se ale nachází integrované čipy Ryzen od AMD.

Společnost Simply NUC představila novou sérii minipočítačů The Sequoia, které jsou určené hlavně pro průmyslové nasazení. Obsahují procesory AMD Ryzen Embedded, které mají dvě nebo čtyři jádra s podporou HyperThreadingu a integrovanou grafikou AMD Radeon RX Vega. Dle modelu je TDP 12 W až 54 W. Jedná se ale o starší generaci procesorů, které jsou postavené ještě na 14nm architektuře Zen.

Snímek obrazovky 2019-11-18 v 21.29.49.jpg

Součástí výbavy je 8 GB operační paměti DDR4 a 128GB SSD připojené přes rozhraní SATA. Na zadní straně se nachází dva sériové porty, tři USB 3.0, dva gigabitové ethernety, dva mini Displayporty a dokonce i čtečka sim karty pro mobilní připojení. Za příplatek lze mít i bezdrátové systémy Wi-Fi a Bluetooth, včetně 4G/LTE. Rozměry počítače jsou 11,64 × 4,65 × 11,92 cm a hmotnost 0,7 kg.

Záruka je až pět let a cena za nejnižší konfiguraci začíná na 575 dolarech (přibližně 16 tisíc korun).

Diskuze (16) Další článek: Vědci se snaží naučit autonomní auta, jak se vypořádat se sobeckými řidiči

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,