Intel | Procesory

Procesory Core i3 v příští generaci Comet Lake posílí na 8 vláken

Zdroj: Intel.com
Procesory Core i3 v příští generaci Comet Lake posílí na 8 vláken | Zdroj: Intel.com

Intel v další generaci procesorů posílí svoji nabídku. Podle informací uniklých skrze SiSoft Sandra totiž hodlá levným procesorům řady Core i3 přidat podporu hyperthreadingu a budou tedy umět zpracovat 8 vláken.

Klepněte pro větší obrázek
Záznam parametrů procesoru Core i3-10100 v programu Sandra

Tento krok Intelu zřejmě není zcela „dobrovolný“, dá se chápat jako reakce na konkurenční procesory Ryzen 3000, které aktuálně ve stejné ceně nabízí větší výkon a schopnost zpracovat více vláken.

Výpis z testovacího programu SiSoft Sandra konkrétně ukazuje doposud neuvedený procesor Intel Core i3-10100, který nahradí současný model Core i3-9100. Výsledek v tomto testu ukazuje, že procesor skutečně hyperthreading aktivní má a je schopen zpracovat 8 vláken. Záležet bude ovšem i na tom, jakou cenu pro tento nový procesor Intel nastaví a zda bude poměr cena/výkon lepší než u sílící konkurence.

Diskuze (21) Další článek: Na telefonech od Samsungu poběží virtuálně Windows 10. Připojíte monitor, klávesnici a máte počítač

Témata článku: Hardware, Intel, Procesory, Procesor, SiSoft Sandra, Příští generace, Comet Lake, Generace, Vlákno, Program

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky