Procesory | AMD | Threadripper

Procesory AMD Ryzen Threadripper 5000 s architekturou Zen 3 dorazí možná už v srpnu

Procesory AMD Ryzen Threadripper 5000 s architekturou Zen 3 dorazí možná už v srpnu

I když už má AMD na trhu od minulého roku procesory Ryzen 5000 s velmi povedenou architekturou Zen 3, tyto procesory nabízí maximálně 16 jader. Pokud potřebujete více, stále musíte nakupovat starší Threadrippery s architekturou Zen 2, protože novější nejsou k dispozici.

Na Twitteru se však již objevila poznámka od HWinfo, která upozorňuje na to, že se v programu zlepšila detekce jak stávajících procesorů AMD Threadripper Pro, tak i budoucí generace.

Zatím se tak očekává, že nová generace s označením AMD Ryzen Threadripper 5000 (Chagall) dorazí během následujících měsíců. Pokud by se vše odehrávalo jako v minulosti, představení by mohlo proběhnout v létě s reálnou dostupností kolem srpna.

Nová generace Threadripperů by měla být kompatibilní se socketem TRX40 (bude nutná aktualizace biosu základní desky), přičemž lze očekávat 24jádrové, 32jádrové i 64jádrové modely.

Prezentace AMD Ryzen 5000

Diskuze (5) Další článek: Nvidia RTX Voice pro odstranění šumu a hluku z mikrofonu už funguje i na kartách GeForce GTX

Témata článku: Hardware, Procesory, AMD, Čipy, Twitter, Ryzen, Architektura, Threadripper, Generace, Zen, Ryzen Threadripper, Procesor, AMD ThreadripperVítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

** Solární panely sondy InSight jsou zaprášené ** Vyrábí tak mnohem méně elektrické energie ** Sonda, která na Marsu pracuje od roku 2018, nemusí přežít marsovskou zimu.

Petr Kubala
InSightMars
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Cetin v síti VDSL zrychlí upload na dvojnásobek
Lukáš Václavík
VDSLCETINPřipojení k internetu
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Írán v tichosti buduje flotilu raketových katamaránů
Stanislav Mihulka
NámořnictvoLodě