Proč to video nejede?

Nedávno jsem narazil na problém. Pustil jsem si videosoubor a ejhle, černá obrazovka. Který kodek asi nemám tentokrát? Odpověděl mi Gspot…
Může se to stát asi každému. Zvláště pokud se snažíte takový soubor otevřít v Media Playeru, program se snaží, někdy úspěšně, stáhnout si kodeky z Internetu, ale nemá každý takové připojení, aby se kvůli tomuto problému připojoval v kteroukoliv denní dobu. Asi nejlepším se jeví nejdříve zjistit, v čem je problém a pak stáhnout jen určité soubory, než tápat a zkoušet, který by to mohl být. Nástroj, který svému uživateli tyto informace poskytne, je například freewarový Gspot.

Klepněte pro větší obrázek

Po spuštění programu se objeví okno, ve kterém je mnoho prázdných kolonek. Jednoduchým nalistováním videa a následným potvrzením se jednotlivé položky v okně vyplní přehledným výpisem informací o souboru. Kromě velikosti souboru a typu se zde zobrazí mimo další informace i požadované a používané kodeky a také informace o tom, zda vůbec nainstalované jsou. Programu už k pověstné dokonalosti chybí jen možnost přímo si chybějící kodeky stáhnout, ale to jistě není tak velká překážka, protože každý si jistě podle názvu ten svůj na Internetu najde.

Pokud vás tento program aspoň trochu zaujal, zkuste se podívat na jeho domovskou stránku a třeba si program vyzkoušejte, protože v určitých situacích dokáže být velice užitečný. Můžete si zde stáhnout instalační soubor nové verze 2.1, jehož velikost o něco málo přesahuje 100 kB.

Diskuze (43) Další článek: Internet po elektrické síti

Témata článku: Video, Velká překážka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost