Reklama

Proč si pořídit digitální rádio?

Zatímco cestou do práce máte „pecky“ v uších a posloucháte svoje oblíbené rádio skrze chytrý telefon, doma dejte přednost jinému přijímači – digitálnímu rádiu.
Proč si pořídit digitální rádio?

Váš mobil vám poděkuje, ušetříte výdrž baterie i ukládání nežádoucích cookies, které ho zpomalují. Ale především poslech rádia získá úplně nový a lepší rozměr. Tedy pokud klasické rádio vyměníte za digitální.

I když možná máte ještě doma staré rádio, které vysílá přes analog, odvezte ho raději na chatu. Kmitočty FM jsou vyčerpané a nové rozhlasové stanice už přes ně nenaladíte. Důvodů proč si pořídit digitální rádio je ale mnohem více.

Kvalita zvuku

S digitálním vysíláním přichází lepší zvuková a přenosová kvalita. Poslech zpráv a hudby vám tak nenaruší žádný šum ani jiný rušivý element.

Široké pokrytí

V České republice může digitální vysílání přijímat až 95 % obyvatel, což je téměř celoplošné pokrytí. Díky tomu si můžete naladit nově přibývající rozhlasové stanice.

Klepněte pro větší obrázek

Jaké rádio vybrat?

Ať už budete vybírat digitální rádio pro sebe nebo své rodiče, vybírejte podle několika parametrů. Kvalitní přijímač by měl umět uložit několik předvoleb pro poslech digitálních stanic, být kvalitní a přitom cenově dostupný.

Sympaťák od Hamy

Tohle vše splňuje přenosné digitální rádio Hama DR7USB, které váží pouhých 340 gramů. Příjemně se nosí i díky své malé výšce 10,5 cm a šířce 16,5 cm.

Podívejme se ale na to, co vše umí. Digitální přenosné rádio od Hamy podporuje vysílání FM/DAB/DAB+ a můžete si na něm i nařídit budík, nechybí ani praktický časovač.

Oceníte také 2,1“ LCD displej s podsvícením, na kterém můžete sledovat názvy přehrávaných stanic i písniček. Do zařízení můžete uložit až 30 stanic, nezávisle na tom, jestli je chytáte přes analog nebo digitální signál.

Klepněte pro větší obrázek

Přenosné rádio můžete bez obav poslouchat venku nebo při stanování v létě i několik hodin. Kromě napájení přes USB kabel totiž můžete použít i klasické 4x AA baterie, a nebudete tak závislí na elektrickém proudu. Ať už napájíte baterii jakkoli, vydrží v provozu až 20 hodin.

Součástí zařízení je i jack konektor pro sluchátka a teleskopická anténa.

Další článek: V Číně havaroval Boeing 737 se 132 lidmi na palubě. Byl jen šest let starý, příčina se vyšetřuje

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Programování elektroniky: Jak funguje obrazovka na té nejnižší úrovni. Rozpohybujeme 64 světýlek

Programování elektroniky: Jak funguje obrazovka na té nejnižší úrovni. Rozpohybujeme 64 světýlek

** Oživíme v Arduinu surovou matici 64 světýlek LED ** Bude to taková zmenšenina třeba vašeho televizoru ** Vyzkoušíme si bodové a řádkové progresivní skenování

Jakub Čížek
ArduinoPojďme programovat elektroniku
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony