Správce souborů

Proč proboha někdo používá Průzkumník? Jak může někdo používat Total Commander? Ještě jedna anketa…

Proč proboha někdo používá Průzkumník? Jak může někdo používat Total Commander? Ještě jedna anketa…

Dopolední debata na redakčním chatu začala příspěvkem „Tohle je děsivý! Občas úplně zapomenu, kdo jsou naši čtenáři.“ Autora nebudeme jmenovat, mířil tím ale na průběžné výsledky aktuální ankety, jestli pro práci se soubory používáte výchozí správce operačních systémů, například Průzkumník, nebo dvoupanelové aplikace typu Total Commander.

A už to jelo… Mezi námi jsou totiž jak přesvědčení zastánci klasických správců se dvěma okny, tak i ti, kteří tyto relikvie dávno odložili k ledu. Při debatě nás ale napadlo, že používaný nástroj možná odpovídá způsobu práce a celkovému přístupu k počítačovému životu. Zkusme proto pro ověření hypotézy ještě jednu doplňkovou anketu.

Napřed si přečtěte definice dvou typů uživatelů a řekněte si, ke které máte blíž.

Skupina A

Dost často pracuji se soubory. Používám rozsáhlou strukturu složek, ať už horizontální nebo vertikální. V souborech a složkách potřebuji mít pořádek, abych v nich našel to, co potřebuji; i bez použití vyhledávání v operačním systému. Věci si raději organizuji sám a platí to třeba i pro filtrování e-mailů nebo fotografií, které ukládám do tematických složek.

Skupina B

Soubory moc neřeším. Ukládám je do několika adresářů, příliš je netřídím, protože když něco potřebuji najít, pomůže mi operační systém. Vlastně ani nevytvářím moc souborů, takže nemám potřebu je složitě organizovat. U fotek mi nejvíc vyhovují automatická fotoalba, která všechno třídí za mě.

Teď prosím vyberte příslušnou variantu v anketě:

Jsme zvědaví.

Diskuze (94) Další článek: Nové výrobní procesy jdou TSMC lépe než konkurenci. Za rok přijdou 3nm čipy

Témata článku: Total Commander, Altap Salamander, Soubor, Správce souborů, Nástroj, Hypotéza, Správce, Anketa, Aplikace, Průzkumník, Operační systém, SložkaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě