Problémy u Update Windows

Jaké problémy mohou nastávat při Update Windows z Internetu a jak je řešit.
Při updatování Windows z webového serveru Microsoftu (funkce Windows Update z menu Start) může nastat několik problémů a situací, které mohou způsobit, že se update neprovede. Chyby mohou nastat následující:
  • objeví se hlášení o chybě ve skriptu
  • objeví se pouze prázdná stránka, funkce Obnovit nic neprovede
  • objeví se různá další chybová hlášení (např. i: „Neznámá chyba“).
Ve výjimečných případech může dojít i k tomu, že počítač ztuhne a bude nutné jej restartovat.

Souhrn těchto chyb může mít rovněž různé příčiny: poškozené datové soubory, poškozené programové soubory, poškozené adresáře, popřípadě i to, že vaše Windows 98 dosud nejsou registrovány. Doporučujeme se při jejich odhalování a odstraňování řídit následujícím postupem.

Zjistěte, zda jsou Windows registrovány. Spusťte program „Systém Windows vás vítá“ (Start – Programy – Příslušenství – Systémové nástroje) a zkontrolujte, zda se na této obrazovce neobjeví tlačítko „Registrovat nyní“. Je-li přítomné, není vaše kopie Windows 98 registrovaná; abyste mohli pokračovat v Update z webu, musíte si ji zaregistrovat (nejlépe pomocí stisknutí tohoto tlačítka a splnění dalších kroků).

Odstraňte pro jistotu veškeré soubory, které by mohly způsobovat chybovost funkce Windows Update. Konkrétně se jedná o historii navštěvovaných stránek, cookie, programové soubory načtené z Internetu a další datové soubory načtené z Internetu. Restartujte počítač do režimu čistého DOSu (nikoli přes Dosové okno) a zadávejte následující příkazy:

cd\windows
deltree cookies
deltree history
deltree downlo~1
deltree tempor~1
Spusťte Windows 98 a spusťte znovu Windows Update. Pokud se nezdaří a opět se vyskytnou chyby, může se jednat o chybu programu, který je před spuštěním Update načten v paměti a který provedení update brání – může se jednat o program, který se automaticky spouští při startu Windows 98 díky zmínce v souborech Autoexec.bat, Config.sys, System.ini či Win.ini, popřípadě ve složce Po spuštění. Pokuste se takovýto program (hledejte neobvyklý program, může jít o antivirus, diagnostický program atd.) a vypněte jej, byť dočasně – pak znovu zkuste Windows Update.

Pokud to nepomůže, zkuste zjistit pomocí Kontroly systémových souborů (sfc.exe, lze nejlépe Start – Spustit – Sfc), zda nedošlo k poškození některého souboru. Spusťte program a zadejte „Zkontrolovat změněné soubory“. Pokud program takové nalezne, řiďte se k nápravě situace jeho instrukcemi.

Možnou příčinou může být i špatné fungování Javy ve Windows díky poškození důležitých souborů. Nainstalujte soubor Java.inf a Msjava.dll (přepište starší kopie)

Pokud ani nyní nedojde k nápravě, kompletně reinstalujte Microsoft Internet Explorer.

Diskuze (2) Další článek: Mental Ray a Max - dokonalá súhra

Témata článku: Windows, Internet Explorer, History, Update, Window, Neznámá chyba, Problemy, Neobvyklé provedení, Systémový program, Windows Update, SFC, Problém


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky