Problémy s ATM fonty a USB při tisku s HP DJ 895CXi v prostředí W 98 CZ

2. února 1999
Computer 2/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Zkušenosti s provozem a s řešením některých problémů u tiskárny HP DJ 895CXi.
V současné době testujeme v dlouhodobém kancelářském provozu inkoustovou tiskárnu Hewlett-Packard DeskJet 895CXi. Mj. zjišťujeme náklady pro tisk obrázků z digitálního fotoaparátu Olympus C-840L pro připravovanou výstavu. Grafické výstupy jsou tak famózní, že i na běžném kancelářském papíru běžný uživatel nepozná, že se nejedná o klasickou fotografii. Technologie HP PhotoRet II zde využívá nové tiskové kazety, která vystřikuje kapičky inkoustu o 70% menší, než kapičky předchozích kazet HP DeskJet. Výsledkem je, že na jeden obrazový bod nebo tečku tvořící obraz může být vystřeleno více kapiček inkoustu. Tím je použito více barev na jeden bod s mimořádnou kvalitou při tisku na všechny druhy médií, na běžný papír a speciální papíry. Použití PhotoRet II nemá za následek pokles rychlosti, jako v případě zvýšení hodnoty dpi. O této oblasti se dá hovořit jen o superlativech.

Co mě však zarazilo, že při tisku textu byly chybně zpracovány některé české znaky. Samozřejmě jsme díky obětavé podpoře firmy CST Print dostali obratem jinou tiskárnu, ale nepomohla ani instalace sady ovladačů z druhé zásilky. Brilantní výkon však podali osvědčení pánové Štos a Horák z CHS Czechia – Veska a jejich odpověď během jedné minuty vyřešila náš problém.

S nejvetsi pravdepodobnosti mate nainstalovan ATM 4.x. Doplnte do souboru ATM.INI do sekce [Settings] nasledujici radek - "MaskCharCode=off".

Jako uživatel tuším, že nějaké ATM fonty existují, ale nic víc. Zajímavá je však skutečnost, že na jiném počítači s naprosto identickou instalací W 98 CZ 895 tiskla zkušební stránku na první pokus a bez problémů. Jediné, co mě napadá, že se oba stroje liší dalším instalovaným SW? K odhalení záhady se připojil i obětavý pan Lysenko z Microsoft HotLine, ale v jejich databázi nebyl zaznamenán žádný případ tohoto typu.

Poslední problém, který zbývá dořešit je v tom, že tiskárně nechutná USB port, přes který běžně používáme USB skener HP, kameru Intel, klávesnici, myš, MS Digital Sound System 80 a další. Prošel jsem všechny testy v tisku, ale mám takové podezření, že většina proběhla komunikací přes LPT. Po dotazu e-mailem na kontakt uvedený na http://www.hp.cz jsme byli slušně, ale nekompromisně vykázáni na telefonickou podporu 02/61307310, ale řešení touto cestou by nás asi stálo majlant. A informace na http://www.prohelp-services.cz jsou tak kusé, že nebýt profesionálů z CHS, tiskli bychom CESKY dodnes.

K instalaci SW ovladačů bych měl také několik poznámek. Je známo, že uživatelé většinou nečtou manuály. Tiskárnu připojenou přes LPT port si standardním dialogem Start – Nastavení – Tiskárny – Přidat tiskárnu nenainstalujete. Správný postup je Start – Spustit a a:\setup. Přitom tzv. USB instalace využívá standardního výše popsaného dialogu a pro tisk přes LPT změníte v Podrobnostech volbu správného portu. Osobně mě připadá logičtější mít jedním vrzem nainstalovány obě varianty připojení. Při delším tisku dochází k rezonanci horního krytu tiskárny, což je jistě u tak kvalitního výrobku škoda. Součástí dodávky by měl být alespoň USB kabel.

Kdo však žádá výstupy s fotografickou kvalitou a rychlý barevný prezentační tisk, neměl by váhat ani minutu. Jakmile budou známy náklady na barevný tisk, který by mohl zajímat uživatele digitálních fotoaparátů, uzavřeme test krátkou informací na Živě. A ještě jeden zajímavý poznatek spíše z oblasti psychologie. Barevné vidění světa prostřednictvím dokumentů, které vycházejí z vaší kanceláře nebo firmy, zlepšuje a usnadňuje komunikaci!

Tiskárnu zapůjčil: CST PRINT, s.r.o., Zlín, cena bez DPH 9 990 Kč

Váš názor Další článek: Computer 2/99

Témata článku: Microsoft, Hewlett Packard (HP), USB, Fonty, Print, Digitální fotoaparáty olympus, Instalovaný ovladač, Mate, HP Deskjet, Běžná komunikace, Osvědčený stroj, Problemy, HP, Problém, Prostředí, Tisk, Zajímavý poznatek, Majlant, ATM


Určitě si přečtěte

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku