Windows 10 | October 2018 Update

Problematický October Update má pouze 3% podíl v rámci Windows 10. Nejvíce má jarní aktualizace

Problematický October Update má pouze 3% podíl v rámci Windows 10. Nejvíce má jarní aktualizace

Aktuální problémy aktualizace October 2018 Update nejsou žádnou novinkou, táhnou se totiž již od samotného počátku od vydání aktualizace. Tomu také odpovídá aktuální podíl na trhu – Microsoft totiž distribuci aktualizace dříve zastavil a nyní se šíří velmi pomalu. Aktuálně je na 3 % instalací Windows 10, což je nejpomalejší adopce nové aktualizace v historii tohoto operačního systému.

Nejpoužívanější verzí Windows 10 tak zůstává April 2018 update, který se i přes počáteční problémy dokázal velmi rychle rozšířit mezi uživatele. To se rozhodně nedá říci o novém October 2018 Update, který stíhá jeden problém za druhým a jeho šíření je značně omezeno i ze strany Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázek
October 2018 Update je nejpomaleji šířená aktualizace Windows 10. (Foto: AdDuplex)

Doufejme, že se situace zlepší společně s vydanými opravnými balíky. Opravena již byla chyba, kdy systém omylem mazal uživatelská data, a nově se dočkal iCloud od Applu, který by již měl v rámci Windows 10 fungovat správně.

S nejnovějšími daty přišla společnost AdDuplex, která monitoruje na 5 000 aplikací z Microsoft Store.

Pozor, Windows 7 bude končit podpora! Vyplatí se ale přechod?

Diskuze (24) Další článek: Jak funguje TP-Link Deco P7: Wi-Fi propojená vzduchem i dráty současně

Témata článku: Microsoft, Apple, Windows, Windows 10, Aktualizace, Microsoft Store, Statistiky, April 2018 Update, October 2018 Update, Jarní aktualizace, October update, Počáteční problém, Operační systém, April, Win +, Uživatelská data, Nová aktualizace, Nejnovější data, AdDuplex, Rámec, Window, Windows +, Nejpoužívanější verze, Podíl, Siréna

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize