Testy | Články z Computeru

Pro telefon i počítač: Test flashdisku SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C 32GB

Znáte to: chcete přenést data z mobilu do počítače a musíte řešit redukce nebo pomalý přenos přes router a síťový disk. Přitom existuje elegantní řešení – oboustranný flashdisk jak s klasickým USB, tak s USB-C.

Takové řešení nabízí flashdisk SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C, který je dostupný v kapacitách od 16 do 256 GB a s příznivou cenou od 269 do 1 179 Kč. Změřili jsme, jak je rychlý a vyzkoušeli, jak se osvědčí v praxi.

Výsuvný na obě strany

Na flashdisku najdete posuvník, který má tři polohy. Uprostřed jsou konektory zasunuty, vpravo či vlevo vysunete USB-A či USB-C. Polohy mají aretaci, takže v nich konektory při zasouvání do portu vydrží vysunuté, jen plastové madlo posuvníku nepůsobí zrovna robustním dojmem.

Část flashdisku je však kovová, navíc s otvorem pro poutko (to není součástí balení), ale trochu nešikovně umístěným uprostřed. Celkově je ale flashdisk dostatečně bytelný a pohodlně se používá.

Životnost nemůžeme v rámci krátkého redakčního testu zhodnotit, ale působí odolně, aretace jsou důrazné a není na něm nic, co by zavánělo brzkým ulomením. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Testy, Android, Články z Computeru, Ultra Dual Drive Go, Zkopírování, CrystalDiskMark, Rychlost, Závan, Flashdisk, Ultra Dual, Konektor, Rozhraní

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5