Hardware | Gigabyte | Intel

Pro hardwarové extrémisty: Gigabyte začal prodávat vrcholnou desku rovnou osazenou Core i9-9900K na 5,1GHz

Gigabyte uvedl limitovanou sadu základní desky Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition s procesorem Core i9-9900K od Intelu. Sada pro nejnáročnější uživatele je dodávaná už jako přetaktovaný a otestovaný systém. Procesor zde pracuje na taktu 5,1 GHz. Výrobce přitom ručí za 100% stabilitu a každý jednotlivý bundle je ručně testován. Zákazník se již nemusí o nic starat.

Ve speciálním černém kufříku dostanete již zmiňovanou základní desku, která je již osazena procesorem i vodním blokem, který kryje téměř celou desku a chladí jak procesor, tak i napájecí kaskádu a další důležité součástky desky. Zákazník tedy musí mít doma připravené vodní chlazení, bez kterého není chod desky možný.

Pět gigahertz bez starostí

Gigabyte se také chlubí tím, že i9-9900K, který v balení najdete, patří mezi výběrové kousky křemíku s větším potenciálem k přetaktování, příplatek za tento celý balíček přitom není velký.

Gigabyte si celý tento set cenní na 1599 dolarů. Pokud sečteme ceny jednotlivých komponent, připlatíme si navíc něco kolem 180 dolarů, což vzhledem k přidané hodnotě není mnoho. Musíme vzít v potaz, že zákazník dostane již odladěný BIOS a tak je tento set vhodný i pro ty, kteří se v taktování moc nevyznají, ale přesto chtějí maximální výkon.

Výrobce dále slibuje, že další taktování je dovoleno a nic nebrání tomu, zkusit procesor přetaktovat ještě výše, čemuž bude velmi pomáhat vodní chlazení jak procesoru, tak i základní desky. Bohužel zatím není jasné, zda bude tento speciální set základní desky a procesoru prodávaný i u nás.

Zdroj: Hardwareluxx.de

Diskuze (15) Další článek: Chufuova bárka je neuvěřitelně zachovalá egyptská loď z hrobu krále Chufua. Objevili ji před 65 lety

Témata článku: Hardware, Gigabyte, Intel, BIOS, Procesor, Deska, Set, Základní deska, HardwareLuxx, Extrémista


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor