Hardware | Intel | Gigabyte

Pro hardwarové extrémisty: Gigabyte začal prodávat vrcholnou desku rovnou osazenou Core i9-9900K na 5,1GHz

Gigabyte uvedl limitovanou sadu základní desky Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition s procesorem Core i9-9900K od Intelu. Sada pro nejnáročnější uživatele je dodávaná už jako přetaktovaný a otestovaný systém. Procesor zde pracuje na taktu 5,1 GHz. Výrobce přitom ručí za 100% stabilitu a každý jednotlivý bundle je ručně testován. Zákazník se již nemusí o nic starat.

Ve speciálním černém kufříku dostanete již zmiňovanou základní desku, která je již osazena procesorem i vodním blokem, který kryje téměř celou desku a chladí jak procesor, tak i napájecí kaskádu a další důležité součástky desky. Zákazník tedy musí mít doma připravené vodní chlazení, bez kterého není chod desky možný.

Pět gigahertz bez starostí

Gigabyte se také chlubí tím, že i9-9900K, který v balení najdete, patří mezi výběrové kousky křemíku s větším potenciálem k přetaktování, příplatek za tento celý balíček přitom není velký.

Gigabyte si celý tento set cenní na 1599 dolarů. Pokud sečteme ceny jednotlivých komponent, připlatíme si navíc něco kolem 180 dolarů, což vzhledem k přidané hodnotě není mnoho. Musíme vzít v potaz, že zákazník dostane již odladěný BIOS a tak je tento set vhodný i pro ty, kteří se v taktování moc nevyznají, ale přesto chtějí maximální výkon.

Výrobce dále slibuje, že další taktování je dovoleno a nic nebrání tomu, zkusit procesor přetaktovat ještě výše, čemuž bude velmi pomáhat vodní chlazení jak procesoru, tak i základní desky. Bohužel zatím není jasné, zda bude tento speciální set základní desky a procesoru prodávaný i u nás.

Zdroj: Hardwareluxx.de

Diskuze (15) Další článek: Chufuova bárka je neuvěřitelně zachovalá egyptská loď z hrobu krále Chufua. Objevili ji před 65 lety

Témata článku: Hardware, Intel, BIOS, Gigabyte, Deska, Extrémista, HardwareLuxx, Set, Základní deska, Procesor


Určitě si přečtěte

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

** SpaceX provedla na Mysu Canaveral testy motorů SuperDraco. ** Ke konci testů došlo k mohutné explozi. ** Nehoda zpozdí první pilotovaný let lodě Crew Dragon.

Petr Kubala | 55

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch