Prohlížeče | Chrome | Doplňky do prohlížeče

Pro Chrome existuje 200 tisíc rozšíření. Zájem je ale jen o pár nejoblíbenějších a nikdo za ně nechce platit

Jednou z nesporných výhod webového prohlížeče Chrome je možnost rozšíření jeho funkcí pomocí doinstalovatelných doplňků. K dispozici je bezmála 200 tisíc rozšíření, což je nesporně ohromující číslo. Jenže jak ukazují statistiky služby Extension Monitor, celou desetinu nabízených vylepšení prohlížeče si nenainstalovali ani jejich vlastní autoři.

Doplňky pro Chrome pod lupou

Statistická data ukázala překvapivá čísla. Tak například: téměř polovina ze 188 620 dostupných rozšíření zaznamenala během osmi let existence Internetového obchodu Chrome méně než deset instalací. Desetina má na svém kontě čistou nulu, dalších 13,5 % bylo nainstalováno pouze jednou – pravděpodobně autorem. Asi 87 % rozšíření má méně než 1 000 instalací.

Pouze třináct rozšíření se může pochlubit více než deseti miliony instalací. Jmenovitě jsou to: Cisco Webex Extension, Google Translate, Avast Online Security, Adobe Acrobat, Grammarly for Chrome, Adblock Plus – free ad blocker, Pinterest Save Button, Skype, AdBlock, Avast SafePrice, uBlock Origin, Honey a Tampermonkey.

Pokud se podíváme na rozšíření, která mají méně než 10 milionů instalací, můžeme získat celkem přesnou představu o tom, o jaký typ doplňků mají uživatelé největší zájem. Jde především o různé blokátory reklam, komunikační platformy, nakupování, zabezpečení a správce hesel. K překonání hranice deseti milionů mají nyní nejblíže Google Photos, LastPass, Text, Avira Browser Safety a Rung Rinh: Free Cash Back Shopp.

Na doplňcích se nevydělává

Převážná většina doplňků pro webový prohlížeč Chrome je zdarma – existuje pouze 16 718 placených rozšíření (tj. 8,9 %). Ovšem 5885 (35 %) z nich dosud svému autorovi nevydělalo ani cent – tedy nekoupil si je ani jeden uživatel. Polovinu placených instalací si rozebralo pouhých pět doplňků.

Mezi doplňky, které si uživatelé kupují nejčastěji, patří první místa rozšířením IE Tab (4 177 911 instalací), Lucidchart Diagrams (615 789 instalací), anonymoX (613 183 instalací), Gantter Project Management (448 481 instalací) a Polarr Photo Editor (441 189 instalací).

Diskuze (22) Další článek: Produktové novinky AMD sice sklízí pochvaly, finančně to ale zatím žádný zázrak není

Témata článku: Google, Prohlížeče, Chrome, Skype, AdBlock, Doplňky do prohlížeče, LastPass, Google Photos, Online Security, Avast Online Security, Lucid, Internetový obchod, Doplňky, Text, Webový prohlížeč, AdBlock Plus, Instalace, Google Translate, Prohlížeč, Uživatelé, SafePrice, Avast SafePrice, Rozšíření, Cisco WebEx, Adobe AcrobatZaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
ELONOVINKY: Astronauty NASA dopraví na povrch Měsíce obří loď Starship
Petr MelechinKarel Dlabač
ElonovinkyMěsícNASASpaceXVideo