Prohlížeče | Chrome | Doplňky do prohlížeče

Pro Chrome existuje 200 tisíc rozšíření. Zájem je ale jen o pár nejoblíbenějších a nikdo za ně nechce platit

Jednou z nesporných výhod webového prohlížeče Chrome je možnost rozšíření jeho funkcí pomocí doinstalovatelných doplňků. K dispozici je bezmála 200 tisíc rozšíření, což je nesporně ohromující číslo. Jenže jak ukazují statistiky služby Extension Monitor, celou desetinu nabízených vylepšení prohlížeče si nenainstalovali ani jejich vlastní autoři.

Doplňky pro Chrome pod lupou

Statistická data ukázala překvapivá čísla. Tak například: téměř polovina ze 188 620 dostupných rozšíření zaznamenala během osmi let existence Internetového obchodu Chrome méně než deset instalací. Desetina má na svém kontě čistou nulu, dalších 13,5 % bylo nainstalováno pouze jednou – pravděpodobně autorem. Asi 87 % rozšíření má méně než 1 000 instalací.

Pouze třináct rozšíření se může pochlubit více než deseti miliony instalací. Jmenovitě jsou to: Cisco Webex Extension, Google Translate, Avast Online Security, Adobe Acrobat, Grammarly for Chrome, Adblock Plus – free ad blocker, Pinterest Save Button, Skype, AdBlock, Avast SafePrice, uBlock Origin, Honey a Tampermonkey.

Pokud se podíváme na rozšíření, která mají méně než 10 milionů instalací, můžeme získat celkem přesnou představu o tom, o jaký typ doplňků mají uživatelé největší zájem. Jde především o různé blokátory reklam, komunikační platformy, nakupování, zabezpečení a správce hesel. K překonání hranice deseti milionů mají nyní nejblíže Google Photos, LastPass, Text, Avira Browser Safety a Rung Rinh: Free Cash Back Shopp.

Na doplňcích se nevydělává

Převážná většina doplňků pro webový prohlížeč Chrome je zdarma – existuje pouze 16 718 placených rozšíření (tj. 8,9 %). Ovšem 5885 (35 %) z nich dosud svému autorovi nevydělalo ani cent – tedy nekoupil si je ani jeden uživatel. Polovinu placených instalací si rozebralo pouhých pět doplňků.

Mezi doplňky, které si uživatelé kupují nejčastěji, patří první místa rozšířením IE Tab (4 177 911 instalací), Lucidchart Diagrams (615 789 instalací), anonymoX (613 183 instalací), Gantter Project Management (448 481 instalací) a Polarr Photo Editor (441 189 instalací).

Diskuze (22) Další článek: Produktové novinky AMD sice sklízí pochvaly, finančně to ale zatím žádný zázrak není

Témata článku: Google, Prohlížeče, Chrome, AdBlock, Skype, Doplňky do prohlížeče, LastPass, Adobe Acrobat, AdBlock Plus, Rozšíření, Google Translate, Doplňky, Internetový obchod, Text, Instalace, Prohlížeč, Webový prohlížeč, Google Photos, Uživatelé


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF