Life
8. 12. 2004 • 16:04

Taktiez TV sa nevyuziva len na pozeranie filmov ale aj prehliadanie obrazkov domacich videi a pod a kazdy kto pouziva na pocitaci TV-OUT asi vie ako to vyzera na obycajnom TV a ze veci su tazko rozoznatelne. O co lepsie by to bolo keby mal ten TV rozlisenie aspon 1280x800 (to je pre sirokouhle) ako to mam na LCD. Proste uz nehovorit o TV ale dajme tomu o velkom monitore k vasemu PC ktory si doma pripojite k notebooku .. posurfujete si po internete, popri tom pozerate nejaky film v druhej casti resp surfujete na jednej a rodinka pozera na druhej obrazovke (co je ako TV) ... cize ide to smerom k centralnemu domacemu pocitacu a velkemu monitoru v obyvacke. pripadne nan napojeny iny monitor v pracovni.

rrr
6. 12. 2004 • 22:37

Poměr 4:3 mi vyhovuje, chtěl bych časem LCD, ale ne v poměru 16:9. Jdem mi o kvalitu děje a ne o detaily a stejně na to nemám čas (zprávy ve formátu 16:9 jsem ještě neviděl). DVD na filmy, to je úspora místa místo VHS. Digitální televizi s velkou kompresí, to teprve bude zázrak. Tak přemýšlím, až mi ta moje strará televize odejde, zda si vůbec pořídím jinou. A za prachy, co ušetřím za projektor budu na dobré filmy chodit do kina.

khul
6. 12. 2004 • 11:58

No já nevím, tak si říkám, k čemu tu bude, až tu bude, extragiga vysoké rozlišení? Copak když se teď podívám na opravdu dobrý film, který ve mě cosi zanechá, mám důvod si k něčemu stěžovat? Ne, děkuji, nepotřebuji rozeznat, zda měl hlavní hrdina na nose 4 pihy nebo 5, potřebuji, aby ten film za něco stál... proto HDTV není nutnost, ale až přijde, tak přijde. Ovšem předpotopní formát 4:3 a otřesná obnovovací frekvence ubíjející oči tu už být dávno neměli, to zasejc jo.

:-)
6. 12. 2004 • 18:34

Ono jde taky o to, na cem se na ten film divas. Pokud na normalni TV (do 80cm), tak tam rozliseni PALu jakz-takz staci. Jenze kdyz koukas na film z projektoru, ktery ma nativni rozliseni 1280x720 a promita obraz s uhloprickou 2m, tak tam uz je sakra poznat, jestli pouzijes normalni DVD (v PALu 720x576) nebo treba nativni WMV-HD v 1280x720 (coz je pak pastva pro oci... ). Ten pomer velikosti se da pri sledovani na TV prirovnat treba k rozdilu mezi mizernym orezanym DivX-em a normalnim DVD.

radecek, radecek
6. 12. 2004 • 8:55

Docela me stve tendence delat vsechna zarizeni sirokouhla. Je sice hezke, ze se sirokouhle toci vetsina filmu, ale na spoustu veci je sirokouhla obrazovka nevhodna. Napriklad kamera zabira jednoho stojiciho cloveka. Takze napriklad pri zpravach apod. Navic si nejsej jisty, jestli je pravda, ze sirokouhly obraz odpovida nasi prirozenosti. Je pravda, ze clovek ma 2 oci horizontalne ulozene, takze na 1. pohled je sirikouhly obraz lepsi. Na druhou stranu napriklad knihy se tisknou a pisi vice jak pultisicileti a vetsina z nich ma format presne opacny. Pokud by se cetlo lepe v sirokouhle knize, pravdepodobne by se za tu dobu prosadila.
Mam digitalni kameru, ktera umi jak 4:3, tak 16:9 a musim rici, ze mi 4:3 vyhovuje daleko vice. Kupoval jsem si ji kvuli tomu, abych mohl dokumentovat rodinny zivot. A kdyz neco natacim, vetsinou to podstatne je priblizne ctverec. Pri sirokouhlem zaznamu jsou levy a pravy okraj plne informaci, ktere me vubec nezajimaji.

Miloš
6. 12. 2004 • 9:45

Hm,
a já to mám obráceně. Domnívám se že jedinej rozumnej format je širokoúhlej. Veškerá domácí vide dělám 16:9.
Je fakt že na to je potřeba lepší kamera a pokud používáš širokoúhlou předsádku tak je potřeba aby byla taky lepší. Jinak jsou okraje rozmazaný a zdeformovaný.
A teď se pokouším sehnat rozumnej širokoúhlej TFT monitor s uhlopříčkou alespoň 20". Ale ne za $5,000.
A když jsem viděl v USA 60" 16:9 HDTV, nechtělo se mi vracet.
Miloš

albedo
6. 12. 2004 • 16:54

Dodal bych, že dokonalejší technologie záznamu a přenosu a zobrazení /např. filmů/ neznamená vyšší kvalitu obsahu. Stačí se podívat na současné nejdražší americké filmy: mají scénáře tak ubohé, že by je napsalo dvanáctileté děcko. A vyšší kvalita zobrazení a další a lepší efekty přinesou ještě větší sračky do obsahu.
Za takové situace je mi líto vás všech s domácím kinem a širokoúhlým obrazem!!!
 

Melkor
6. 12. 2004 • 17:37

Kdo a co Vam brani nabidnout daleko lepsi scenare?
Muzete vydelat majlant!

kuk
4. 3. 2005 • 2:49

No jasně ňoumo kupi si TV Pluto a bež si zanadávat do hospody na poměry!

"Dodal bych, že dokonalejší technologie záznamu a přenosu a zobrazení /např. filmů/ neznamená vyšší kvalitu obsahu."

A kdo ti todle navykládal prosimtě?? Viděl jsi někdy na vlastní voči HDTV telku?? Až ji vidí tak zjistíš o kolik kvalitu zhoršuje vobyčejne PAL na "kvalitnim" TV!! Třeba u pořadu Bikiny Destinations "kvalitu" obsahu HDTV rozlišení rozhodně zvyšuje - viz galerie na www.HDTVtotal.com

Myš byla svýho času taky pěkná zbytečnost, stejně jako PC :)))

Ivan
9. 12. 2005 • 13:04

> Myš byla svýho času taky pěkná zbytečnost, stejně jako PC :)))
 
No dobu, kdy bylo PC a mys zbytecnost fakt nepamatuji! Srovanas nesrovnatelne!

Půjdech
6. 12. 2004 • 9:56

Kniha je něco jiného, protože stránku čteš po řádcích. Na konci řádku se vracíš na druhý konec listu a musíš přitom dobře odhadnout začátek dalšího řádku. Proto je lepší číst text na užší stránce - při přechodu mezi řádky nemusíš ujet tak dlouhou trasu.

Riso
6. 12. 2004 • 10:53

Veru tak, kniha sa cita z podstatne blizsej vzdialenosti nez z akej sa sleduje obrazovka. Je fakt, ze drviva vacsina ludi (okrem maleho percenta ktore pouziva napr. rychlocitanie) preferuje citanie postupne po jednotlivych slovach a riadkoch a teda nema vyznam davat celu stranu co najidealnejsie do celeho zorneho pola (staci obsiahnut podstatne mensi uhol v ktorom clovek vidi vsetko rovnako ostro) ako je to pri sledovani obrazu ktory vnimame ako celok. Inak aj pri sirokouhlych filmoch sa v podstate dej odohrava v strednej casti a okraje sluzia len na lepsie vyplnenie priestoru pre pohlad z urcitej vzdialenosti a tym priblizit zrakovy vnem realnemu zivotu.

Vít
6. 12. 2004 • 14:04

Tak mě napadá, že nejlepší by bylo, kdyby sudé řádky byly obráceně - zprava doleva. Pak by se to četlo cikcak a nebyly by prostoje

Určitě si přečtěte

Články odjinud