Twitter

Příspěvky na Twitteru nebude možné upravovat. Lidé ale dostanou možnost je vysvětlit 

Příspěvky na Twitteru nebude možné upravovat. Lidé ale dostanou možnost je vysvětlit 

Dlouho se vede debata o tom, zda by měl Twitter zavést možnost zpětné úpravy příspěvku. Existují pádné argumenty jak pro ano, tak pro ne. Šéf sítě Jack Dorsey se přiklání k názoru, že tlačítko pro editaci tweetů není dobrý nápad. Vymyslel proto jinou variantu - možnost vysvětlení příspěvků, informuje Fortune.

Dorsey to uvedl během své prezentace na konferenci banky Goldman Sachs. Podle něj je toto téma důležité, protože čím dál častěji se stává, že je někdo perzekuován kvůli něčemu, co napsal řadu let zpátky. „Neexistuje žádný způsob, jak se vrátit zpět a vysvětlit, co se stalo a jako se z toho člověk poučil,“ popisoval šéf Twitteru.

Samozřejmě člověk může vždy původní příspěvky smazat, ale to je někdy vnímáno negativně. A zavedením možnosti úpravy textu zase vzniká riziko, že člověk původní vyjádření úplně přepíše (jako se často děje na Facebooku).

Kompromisním řešením tak má být úplně nové tlačítko, a to možnost vysvětlit příspěvek. Člověk by mohl k původnímu tweetu dodat nové vyjádření, kde dostane šanci zasadit tvrzení do kontextu a celkově se obhájit. Toto vyjádření by bylo u tweetu připojené, takže by ho sledovatelé nemohli minout.

Dorsey dodal, že jde zatím o myšlenku a není jisté, zda ji Twitter opravdu uskuteční. Zatím se o tom diskutuje ve vedení. Domnívá se ale, že pokud začne podobná funkce existovat, lidé by se na Twitteru mohli více otevřít, protože už se nebudou muset tolik obávat z možných následků publikace kontroverzních twítů.

Diskuze (8) Další článek: Další majitel Tesly viní automobilku z nehody. Autopilot mu prý odmítl předat řízení

Témata článku: Sociální sítě, Facebook, Twitter, Banka, Goldman Sachs, Tlačítko, Nové tlačítko, Jack Dorsey, Příspěvek, Možnost, Tweet, Vyjádření


Určitě si přečtěte

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 26

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 78