Twitter

Příspěvky na Twitteru nebude možné upravovat. Lidé ale dostanou možnost je vysvětlit 

Příspěvky na Twitteru nebude možné upravovat. Lidé ale dostanou možnost je vysvětlit 

Dlouho se vede debata o tom, zda by měl Twitter zavést možnost zpětné úpravy příspěvku. Existují pádné argumenty jak pro ano, tak pro ne. Šéf sítě Jack Dorsey se přiklání k názoru, že tlačítko pro editaci tweetů není dobrý nápad. Vymyslel proto jinou variantu - možnost vysvětlení příspěvků, informuje Fortune.

Dorsey to uvedl během své prezentace na konferenci banky Goldman Sachs. Podle něj je toto téma důležité, protože čím dál častěji se stává, že je někdo perzekuován kvůli něčemu, co napsal řadu let zpátky. „Neexistuje žádný způsob, jak se vrátit zpět a vysvětlit, co se stalo a jako se z toho člověk poučil,“ popisoval šéf Twitteru.

Samozřejmě člověk může vždy původní příspěvky smazat, ale to je někdy vnímáno negativně. A zavedením možnosti úpravy textu zase vzniká riziko, že člověk původní vyjádření úplně přepíše (jako se často děje na Facebooku).

Kompromisním řešením tak má být úplně nové tlačítko, a to možnost vysvětlit příspěvek. Člověk by mohl k původnímu tweetu dodat nové vyjádření, kde dostane šanci zasadit tvrzení do kontextu a celkově se obhájit. Toto vyjádření by bylo u tweetu připojené, takže by ho sledovatelé nemohli minout.

Dorsey dodal, že jde zatím o myšlenku a není jisté, zda ji Twitter opravdu uskuteční. Zatím se o tom diskutuje ve vedení. Domnívá se ale, že pokud začne podobná funkce existovat, lidé by se na Twitteru mohli více otevřít, protože už se nebudou muset tolik obávat z možných následků publikace kontroverzních twítů.

Diskuze (8) Další článek: Další majitel Tesly viní automobilku z nehody. Autopilot mu prý odmítl předat řízení

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Twitter, Banka, Tlačítko, Tweet, Goldman Sachs, Možnost úpravy, Nové tlačítko, Možnost, Vyjádření, Příspěvek, Jack Dorsey


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu