Facebook | Sociální sítě | Fotografování

Připravte se na záplavu koláží, Facebook na ně chystá novou funkci

Facebook aktuálně nenabízí téměř žádnou možnost, jak upravit zobrazování fotografií v příspěvcích. Nyní ale zřejmě chystá možnost, jak je poskládat do koláží až o pěti fotografiích. 

O chystané novince informovala na svém Twitterovém účtu Jane Manchun Wong, která se zabývá rozborem aplikací a webových stránek a často nachází chystané funkce týdny či měsíce předtím, než se dostanou do testování či ostrého provozu. Nyní objevila, že Facebook chystá možnost upravit zobrazení fotografií v rámci příspěvku. Nebudou se tak skládat automaticky a bude možné vytvořit koláž.

Z uveřejněného screenshotu je patrné, že na výběr jsou 4 možnosti rozložení – od klasických koláží do čtverce až po úzké různě vysoké pruhy. Pozitivní zde je, že se jedná pouze o to, jakým způsobem se fotografie zobrazí v náhledu. Stále půjdou rozkliknout, jako nyní. Díky funkci tak půjde ovlivnit, jak se sdílené fotografie zobrazují vašim přátelům a cíleně toho využít.

Facebook se sice v poslední době soustředí hlavně na Příběhy, je ale pozitivní, že chystá i novinky u sdílení fotek. Stále totiž pro mnoho lidí slouží k ukazování snímků z dovolených apod. Prozatím ale není zřejmé, kdy dojde k testování mezi uživateli a vypuštění do ostré verze.

Facebook také chystá VR prostředí Horizon:

Diskuze (9) Další článek: DUEL: Máme na webu vše blokovat a šifrovat, nebo se nechat sledovat?

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Fotografování, Fotky, Fotografie, Koláž, Horizon, Nová funkce, Jan Manchun Wong, Jane Manchun Wong, Záplavy, Testování, Funkce, Software na Heureka.czTest pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy