Sociální sítě | Facebook | Fotografování

Připravte se na záplavu koláží, Facebook na ně chystá novou funkci

Facebook aktuálně nenabízí téměř žádnou možnost, jak upravit zobrazování fotografií v příspěvcích. Nyní ale zřejmě chystá možnost, jak je poskládat do koláží až o pěti fotografiích. 

O chystané novince informovala na svém Twitterovém účtu Jane Manchun Wong, která se zabývá rozborem aplikací a webových stránek a často nachází chystané funkce týdny či měsíce předtím, než se dostanou do testování či ostrého provozu. Nyní objevila, že Facebook chystá možnost upravit zobrazení fotografií v rámci příspěvku. Nebudou se tak skládat automaticky a bude možné vytvořit koláž.

Z uveřejněného screenshotu je patrné, že na výběr jsou 4 možnosti rozložení – od klasických koláží do čtverce až po úzké různě vysoké pruhy. Pozitivní zde je, že se jedná pouze o to, jakým způsobem se fotografie zobrazí v náhledu. Stále půjdou rozkliknout, jako nyní. Díky funkci tak půjde ovlivnit, jak se sdílené fotografie zobrazují vašim přátelům a cíleně toho využít.

Facebook se sice v poslední době soustředí hlavně na Příběhy, je ale pozitivní, že chystá i novinky u sdílení fotek. Stále totiž pro mnoho lidí slouží k ukazování snímků z dovolených apod. Prozatím ale není zřejmé, kdy dojde k testování mezi uživateli a vypuštění do ostré verze.

Facebook také chystá VR prostředí Horizon:

Diskuze (9) Další článek: DUEL: Máme na webu vše blokovat a šifrovat, nebo se nechat sledovat?

Témata článku: Software, Sociální sítě, Facebook, Fotky, Fotografování, Nová funkce, Fotografie, Záplavy, Horizon, Koláž, Funkce, Jane Manchun Wong, Testování


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky