Sociální sítě | Facebook

Připravte se na bílý Facebook. Nový design z aplikace už se testuje i na webu

Facebook nový bílý vzhled oznámil v květnu a prozatím zavítal na mobilní telefony. Nyní ale dochází mezi uživateli i na desktopu. A přesně jak slíbili, rozloučit se můžeme s modrou barvou a šedým pozadím – vše ovládne bílá.

Na testování upozornil Matt Navarra na svém Twitteru společně se screenshoty. Výsledek tak zcela odpovídá tomu, co Facebook představil před několika měsíci. Součástí jsou tak i nové ikony a důraz je kladen na Příběhy a skupiny.

Výrazné je i sjednocení designu s mobilní verzí včetně horního menu, které nabízí zkratky na nejpoužívanější stránky (nebo ty, které vám chce Facebook vnutit). Objevuje se zde tedy jak Marketplace, tak i Watch – sbírka videí z celého Facebooku, kterými chce síť konkurovat zavedenému YouTube. S tím souvisí i zvětšení písma a větší rozestupy mezi jednotlivými prvky.

Prozatím stále není jasné, kdy Facebook začne se širším testováním či kdy vypustí nový vzhled mezi všechny uživatele. U mobilní verze to trvalo několik měsíců a stále ji nemají všichni uživatelé – přepínání probíhá na straně Facebooku a nezáleží na verzi aplikace.

Jak bude vzhled vypadat?

Diskuze (7) Další článek: Družice ESA se mohla srazit se satelitem Starlinku. Co na to SpaceX?

Témata článku: Software, YouTube, Internet, Sociální sítě, Facebook, Design, Watch, Nový design, Uživatelé, Testování, Vzhled, Verze, Matt Navarra, Mobilní verze, Aplikace, Marketplace


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor