Připravované novinky v Office 365

V článku si představíme ty nejzásadnější novinky a funkce, které můžeme v tomto roce očekávat v cloudové službě Office 365.
Kapitoly článku

Následující funkce jsou již napříč službami Office 365 nasazeny a dostupné uživatelům.

Office Deployment Tool pro Office 365 ProPlus

Pokud jste někdy připravovali upravenou instalaci sady Office šitou na míru vaší organizaci, jistě jste se potkali s nástroje Office Deployment Tool (zkráceně ODT). ODT nyní podporuje i Click-to-Run instalace, které jsou v podstatě jediným způsobem instalace pro nasazení Office 365 ProPlus na klientských stanicích (i App-V staví na Click-to-Run instalačních zdrojích). Byla přidána možnost upravit set aplikací, které jsou nainstalovány a nyní tak můžete například odebrat programy jako InfoPath nebo přidat Project a Visio přímo do jedné instalace. Stejně tak zakázat aktualizace nebo nastavit jejich centrální a řízený zdroj. Bohužel stále nejsou dostupné všechny volby dostupné pro klasické MSI instalace, ale GPO politiky vám zaručeně pomohou s potřebným nastavením. Ty byly také aktualizovány a nyní obsahují i volby pro konfiguraci nastavení automatických aktualizací.

DirSync s možností synchronizace otisků hesel

Zákazníci využívající federovaného přihlášení do služeb Office 365 pomocí ADFS mohou s novým DirSync nástrojem využít možnost synchronizaci i otisků hesel jako zálohu pro případy, kdy dojde k plánovanému nebo neplánovanému výpadku jejich lokálního poskytovatele identit a jejich ověřování. V tomto případě stačí přepnout Azure AD pro využití již synchronizovaných identit a umožnit tak uživatelům rychleji přihlašování do služeb Office 365.

Branding přihlašovacích stránek Office 365

Při zakoupení předplatného Azure Active Directory Premium máte možnost upravit vzhled přihlašovacích obrazovek pro uživatele vaší organizace. Nahrát vlastní logo, použít firemní barvy a obrázky.

04.png

A další…

  • Přístup koncových uživatelů do karantény Exchange Online Protection jim umožňuje uvolnit do schránky zachycené zprávy, které byly falešně vyhodnoceny jako závadné. Dříve byla tato možnost přístupná pouze administrátorům.
  • Podpora nových generických domén takzvaných gTLD.
  • Exchange Online Protection umožňuje pravidlo pro povolení příjmu ze všech subdomén povolované domény, například mimo firma.cz je možno automaticky povolit ustredi.firma.cz a ucetnictvi.firma.cz.
  • Power Map pro Excel umožňující vizualizaci dat v mapových podkladech je k dispozici pro všechny Office 365 předplatné, které obsahují sadu Excel.
  • OneDrive for Business umožňuje zobrazení adresářů z webů v rámci SharePoint Online, které uživatel sleduje.

V další kapitole si představíme funkce ve stadiu nasazení, tedy blízko k uvedení do produkčního prostředí.

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Kapitoly článku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,