SSD | Úložiště

Připraveno na SSD s rychlostí až 28 GB/s! Umožní to adaptér Highpoint do PCIe 4.0

Pokud vám nestačí ani rychlosti nejnovějších SSD využívající propustnosti PCI Express 4.0 (rychlosti až kolem 7 GB/s), můžete situaci řešit pomocí adaptérů, které kombinují výkon většího počtu SSD v jednom.

Dříve představený adaptér od společnosti Highpoint už je na trhu, jde o model SSD7540. Jedná se o kartu do slotu PCI Express 4.0 ×16, což je plná velikost jako u grafických karet. Pojme celkem osm SSD pro slot M.2, které jsou pomocí řadiče přímo od Highpointu propojené přes RAID0.

Pokud vám jde o bezpečnost dat, můžete zvolit i jiné módy RAIDu (RADI1, RAID10). Řadič zvládne maximální kapacitu 64 TB a teoretická rychlost sekvenčního čtení a zápisu je až 28 GB/s.

Aby se SSD nepřehřívala, má adaptér i aktivní chlazení, které zahrnuje velký hliníkový blok přes všechna SSD, doplněný o dva menší ventilátory. Koncová cena jen za samotný adaptér je asi 1 330 dolarů, což odpovídá přibližně 37 tisícům korun.

Highpoint SSD7505:

Váš názor Další článek: Papíry na dron: Jak je získat a kdo je bude kontrolovat? Rozhovor s vedoucí kanceláře integrace bezpilotních systémů

Témata článku: Móda, SSD, Úložiště, Adaptér, PCI Express, Grafická karta, Slot, Chlazení, Rychlost, RaidZaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac na konzervativní publikum, které doposud nesklouzlo k „počítačovému“ řešení se streamingem, ale přeci jen tu a tam už chce nějaké moderní možnosti. K dobrému základnímu CD přehrávači přidává možnost poslechu rádia a přehrávání digitální souborů.

Daniel Březina
Teac