Internet | Počítače | Síť

Připomíná SSD, ale je to netradiční síťovka s 10Gb/s ethernetem do slotu M.2

Pokud hledáte řešení, jak si v počítači upgradovat síťové rozhraní na rychlejší, možná vás zaujme novinka od Innodisku, která vyniká především tím, že na desce a v počítači zabere opravdu velmi málo místa.

Innodisk EGPL-T101 je totiž miniaturní adaptér, který na první pohled vypadá jako M.2 SSD ve formátu 2280 (délka je 8 cm). Jedná se však o adaptér, který přes slot M.2 (dvě linky PCI Express 3.0) dokáže nabídnout 10Gb/s ethernet, samozřejmě se zpětnou kompatibilitou i na nižší rychlosti s využitím metalických kabelů.

Adaptér využívá čipsetu Marvell AQtion a kromě malé velikosti se chlubí i tím, že má nejnižší spotřebu, a to pouze 2,5 W. Ovladače jsou kompatibilní jak s Windows 7 a novějšími, tak i Linuxem. Cena zatím nebyla oznámena, avšak vzhledem k tomu, kolik stojí klasické velké adaptéry v podobě karty do slotu PCI Express, lze očekávat něco kolem tří tisíc korun.

Diskuze (13) Další článek: Zabíjeli staří Řekové postižené novorozence? Nejnovější výzkumy tento náhled na historii vyvracejí

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,