„Připojení kabelem“ přes infračervený port?

Tak kabelem nebo vzduchem? Mělo by to být jedno - ale není.
Propojování dvou počítačů kabelem (z dávných dob se mu stále často říká „Laplink“ podle kdysi populárního způsobu propojení) je nejrozumnější cestou pro přenos dat mezi dvěma samostatnými počítači, pokud jsou vybaveny pouze disketovou mechanikou. Existence infračervených portů zejména u přenosných počítačů toto nadále zjednodušuje – stačí umístit dva notebooky tak, aby na sebe oba porty viděly, a přenos dat může začít.

Pokud se však pokusíte zvolit paralelní infračervený port (LPT), spojení selže – není vůbec navázáno a objeví se příslušné chybové hlášení.

Příčina je v tom, že nástroj pro Přímé propojení kabelem (Direct Cable Connection) očekává, že port LPT je obousměrný a snaží se to testovat; protože je však infračervený LPT port jednosměrný, selže.

Řešení je v tomto případě jednoduché – použijte pro datový přenos dat infračervený sériový (COM) port, i když je rychlost přenosu nižší než u LPT portu.

Váš názor Další článek: Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Notebooky, Direct, Kabelové spojení, Připojení, Cable, Přímý přenos, Kabel, Porta, Port, Přenos, Direct X

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší