PRIMEConnect PC-40: tři počítače, spojte se!

Pro co nejjednodušší instalaci přišla společnost PRIME se svým balíkem PRIMEConnect PC-40, ve kterém naleznete vše potřebné k tomu, aby vaše počítače byly propojeny do sítě.
Každý z vás, kdo je vlastníkem počítače, se dostal do situace, kdy by potřeboval sdílet data na disku s někým jiným nebo třeba mít jednu laserovou tiskárna pro více jak jeden počítač. Pro co nejjednodušší instalaci přišla společnosti PRIME se svým balíkem PRIMEConnect PC-40. Zde naleznete vše potřebné k tomu, aby vaše počítače byly propojeny do sítě.

Vše v jednom
Pokud se zeptáte nějakého odborníka, jak se dělá síť, začne vám asi popisovat typy sítí a co všechno k síti potřebujete. Pokud máte PRIMEConnect, nemusíte se nikoho ptát, protože v krabici najdete vše pro připojení až tří počítačů do sítě. Naleznete jak tři síťové karty, tak tři propojovací kabely z kroucené dvoulinky i rozbočovač nutný pro vzájemné propojení.

Síťové karty jsou pro sběrnici PCI, takže instalace bude o to jednodušší (nemusíte si lámat hlavu s údaji, jako jsou přerušení apod). Technologie Plug&Play funguje v tomto případě velmi spolehlivě.

Ke každé kartě je dodán kabel pro propojení každé karty s rozbočovačem. Na rozbočovači najdete čtyři konektory pro připojení počítačů a jeden konektor pro připojení dalšího rozbočovače a tím zvětšení počtu připojených počítačů. Rychlost přenosu dat je maximálně 10 Mb/s. Pokud byste chtěli vyšší rychlost 100 Mb/s, pak musíte připlatit a dostanete jak rychlejší síťové karty, tak i jiný rozbočovač.

Síť v pár krocích
Po zasunutí karet do počítačů stačí karty propojit kabely přiloženými k rozbočovači a síť je hotová. Poté se stačí řídit manuálem v českém jazyce a nainstalovat všechen odpovídající software na počítačích. Pokud používáte Windows 95/98 nebo Windows NT, je instalace zcela jednoduchá, protože oba systémy síťové propojení plně podporují.

Když síť nainstalujete správně, budete mít možnost vzájemně sdílet data na svých počítačích uložených na pevných discích. Můžete také tisknout na tiskárně připojené k jinému počítači, aniž byste potřebovali přecházet k jinému počítači. Pochopitelně se nesmí zapomenout na důležitý fakt, že většina dnešních her spolupracuje se síťovým rozhraním: můžete pak hrát třeba NHL 99 ve dvou.

Cena opravdu příjemná!
Celý balík PRIMEConnect PC-40 je skvělým řešením pro propojení počítačů mezi sebou. K vytvoření sítě máte vše potřebné v jednom balíku. Konečně asi nejdůležitějším parametrem je cena. Když se na ni podíváte, tak pomalu ani nebudete chtít věřit, že vše můžete pořídit tak levně.

balík pro stavbu malé sítě
Nalcom Technology PRIMEConnect PC-40
Zdroj: TN-Trade, s. r. o.,

Hradec Králové

Telefon: 049–67 32 29
Cena: 3 022 Kč bez DPH
Záruka: doživotní
4port. rozbočovač, 3 karty 10-Base Ethernet-T, 3krát kroucená dvojlinka

Tomáš Baránek: „Jde o nepochybně atraktivní řešení pro malou firmu, pár spřátelených sousedů v jednom domě, či spojeníchtivé studenty na kolejích. Jisté omezení však skýtá nutnost použít počítače se sběrnicí PCI. Proto počítejte s tím, že pokud používáte sběrnici ISA nebo dokonce notebook, musíte na to jít jinak.“

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: 1998: Na tento rok dlouho nezapomeneme (II.)

Témata článku: Software, Windows, TN technologie, Propojení, Síťové kabely, Síťové karty, Notebooky levně, Laserový zdroj, Síťová karta, Atraktivní řešení, NHL, Propojovací síť, Prim


Určitě si přečtěte

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

** Google dnes představil novinky ** Dočkali jsme se nového telefonu Pixel 3, tabletopočítače a domácího displeje ** Rozšíření Google Assistenta do dalších zemí se bohužel nekoná

David Polesný | 45

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku