PRIMEConnect PC-40: tři počítače, spojte se!

Pro co nejjednodušší instalaci přišla společnost PRIME se svým balíkem PRIMEConnect PC-40, ve kterém naleznete vše potřebné k tomu, aby vaše počítače byly propojeny do sítě.
Každý z vás, kdo je vlastníkem počítače, se dostal do situace, kdy by potřeboval sdílet data na disku s někým jiným nebo třeba mít jednu laserovou tiskárna pro více jak jeden počítač. Pro co nejjednodušší instalaci přišla společnosti PRIME se svým balíkem PRIMEConnect PC-40. Zde naleznete vše potřebné k tomu, aby vaše počítače byly propojeny do sítě.

Vše v jednom
Pokud se zeptáte nějakého odborníka, jak se dělá síť, začne vám asi popisovat typy sítí a co všechno k síti potřebujete. Pokud máte PRIMEConnect, nemusíte se nikoho ptát, protože v krabici najdete vše pro připojení až tří počítačů do sítě. Naleznete jak tři síťové karty, tak tři propojovací kabely z kroucené dvoulinky i rozbočovač nutný pro vzájemné propojení.

Síťové karty jsou pro sběrnici PCI, takže instalace bude o to jednodušší (nemusíte si lámat hlavu s údaji, jako jsou přerušení apod). Technologie Plug&Play funguje v tomto případě velmi spolehlivě.

Ke každé kartě je dodán kabel pro propojení každé karty s rozbočovačem. Na rozbočovači najdete čtyři konektory pro připojení počítačů a jeden konektor pro připojení dalšího rozbočovače a tím zvětšení počtu připojených počítačů. Rychlost přenosu dat je maximálně 10 Mb/s. Pokud byste chtěli vyšší rychlost 100 Mb/s, pak musíte připlatit a dostanete jak rychlejší síťové karty, tak i jiný rozbočovač.

Síť v pár krocích
Po zasunutí karet do počítačů stačí karty propojit kabely přiloženými k rozbočovači a síť je hotová. Poté se stačí řídit manuálem v českém jazyce a nainstalovat všechen odpovídající software na počítačích. Pokud používáte Windows 95/98 nebo Windows NT, je instalace zcela jednoduchá, protože oba systémy síťové propojení plně podporují.

Když síť nainstalujete správně, budete mít možnost vzájemně sdílet data na svých počítačích uložených na pevných discích. Můžete také tisknout na tiskárně připojené k jinému počítači, aniž byste potřebovali přecházet k jinému počítači. Pochopitelně se nesmí zapomenout na důležitý fakt, že většina dnešních her spolupracuje se síťovým rozhraním: můžete pak hrát třeba NHL 99 ve dvou.

Cena opravdu příjemná!
Celý balík PRIMEConnect PC-40 je skvělým řešením pro propojení počítačů mezi sebou. K vytvoření sítě máte vše potřebné v jednom balíku. Konečně asi nejdůležitějším parametrem je cena. Když se na ni podíváte, tak pomalu ani nebudete chtít věřit, že vše můžete pořídit tak levně.

balík pro stavbu malé sítě
Nalcom Technology PRIMEConnect PC-40
Zdroj: TN-Trade, s. r. o.,

Hradec Králové

Telefon: 049–67 32 29
Cena: 3 022 Kč bez DPH
Záruka: doživotní
4port. rozbočovač, 3 karty 10-Base Ethernet-T, 3krát kroucená dvojlinka

Tomáš Baránek: „Jde o nepochybně atraktivní řešení pro malou firmu, pár spřátelených sousedů v jednom domě, či spojeníchtivé studenty na kolejích. Jisté omezení však skýtá nutnost použít počítače se sběrnicí PCI. Proto počítejte s tím, že pokud používáte sběrnici ISA nebo dokonce notebook, musíte na to jít jinak.“

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: 1998: Na tento rok dlouho nezapomeneme (II.)

Témata článku: Software, Windows, Laserový zdroj, Síťové karty, Propojení, Síťové kabely, NHL, Propojovací síť, TN technologie, Síťová karta, Notebooky levně


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 55


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji