Hardware | Asus | Computex 2019

Prime Utopia je základní deska budoucnosti podle představ Asusu. Všechno je jinak

Asus na Computexu ukázal koncept toho, jak by mohly vypadat základní desky další generace. A dá se říci, že se inženýři pěkně rozparádili. Koncept Asus Prime Utopia se zcela vymyká tomu, na co jsme u základních desek zvyklí. Deska je vybavena modulárními vstupy i výstupy a také velkým vestavěným OLED displejem.

Asus kompletně přepracoval i tradiční rozložení jednotlivých slotů, a pokud by se tento koncept časem ujal, musely by se kompletně přizpůsobit i počítačové skříně budoucnosti. Například konektor PCIe pro grafickou kartu se nachází z druhé strany desky a napájení desky vyžaduje chlazení vodním okruhem. Tento okruh se stará i o chlazení disku NVMe SSD.

Největší dominantou celé desky je rozhodně velký 7" OLED displej, který je dotykový a skrze něj bude uživatel moci ovládat nastavení BIOSu, měnit nastavení ventilátorů, RGB podsvícení nebo jenom monitorovat celý systém.

Diskuze (21) Další článek: Čína dokončuje kosmickou sondu pro misi na Mars

Témata článku: Hardware, Budoucnost, Asus, Koncept, Computex 2019, Displej, Základní deska, Chlazení, Utopia, Deska, Nastavení, NVMe SSD

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky