Přijmeme IT odborníka, zn. zkušenosti s hackingem podmínkou

Státní správa i soukromé společnosti ve Spojených státech najímají stále větší počet IT specialistů. Mnoho z nich se netají tím, že práci nabízejí vlastně hackerům.

V odpovědi na stále více se rozmáhající počítačovou kriminalitu, začínají společnosti i státní instituce ve Spojených státech najímat mnohem větší počet IT odborníků než v minulých letech. Šanci na velmi zajímavou a dobře placenou práci zde nemají pouze studovaní či certifikovaní profesionálové, ale také bývalí cyberzločinci.

V americkém Federálním úřadu pro vyšetřování (FBI) našlo tento rok uplatnění 923 lidí. Přibližně 100 z nich jsou IT odborníci všeho druhu. Další velké najímání k počítačům tohoto úřadu má začít příští rok. Počítačová a IT specializace je přitom na prvním místě v řebříčku kvalifikačních priorit FBI. Taková kontrašpionáž nebo boj s terorismem se krčí až na pátém a šestém místě.

Roční plat zvláštního agenta činí zhruba 44 až 60 tisíc dolarů. Lépe jsou placeni zájemci s vysokoškolským titulem. Nicméně pokud potencionální pracovník oplývá opravdu zajímavými schopnostmi, nehraje prý jeho vzdělání zas tak velkou úlohu.

Jedním z mnoha požadavků je také praxe v oboru po dobu minimálně pěti let. Zájemce dále musí prokázat své schopnosti v programování, řešení softwarových problémů a ve "výzvědných operacích". Pokud se vám zdá, že FBI hledá spíše než správce sítě hackery, máte pravdu.

To už ostatně dělá celkem okatě i mnoho soukromých společností ve Spojených státech, kde se hacker se pomalu stává jedním z nejhledanějších a nejlépe placených povolání. Nezasvěcení mohou jenom spekulovat o tom, co je, kromě zabezpečení firemních dat, pracovní náplní takového zaměstnance.

Diskuze (13) Další článek: Finální DirectX 9 se očekávají zítra

Témata článku: Programování, I/O, Odborník, Plat, Federální úřad, Zajímavé místo, Zkušenost, IT

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů