Přijmeme IT odborníka, zn. zkušenosti s hackingem podmínkou

Státní správa i soukromé společnosti ve Spojených státech najímají stále větší počet IT specialistů. Mnoho z nich se netají tím, že práci nabízejí vlastně hackerům.

V odpovědi na stále více se rozmáhající počítačovou kriminalitu, začínají společnosti i státní instituce ve Spojených státech najímat mnohem větší počet IT odborníků než v minulých letech. Šanci na velmi zajímavou a dobře placenou práci zde nemají pouze studovaní či certifikovaní profesionálové, ale také bývalí cyberzločinci.

V americkém Federálním úřadu pro vyšetřování (FBI) našlo tento rok uplatnění 923 lidí. Přibližně 100 z nich jsou IT odborníci všeho druhu. Další velké najímání k počítačům tohoto úřadu má začít příští rok. Počítačová a IT specializace je přitom na prvním místě v řebříčku kvalifikačních priorit FBI. Taková kontrašpionáž nebo boj s terorismem se krčí až na pátém a šestém místě.

Roční plat zvláštního agenta činí zhruba 44 až 60 tisíc dolarů. Lépe jsou placeni zájemci s vysokoškolským titulem. Nicméně pokud potencionální pracovník oplývá opravdu zajímavými schopnostmi, nehraje prý jeho vzdělání zas tak velkou úlohu.

Jedním z mnoha požadavků je také praxe v oboru po dobu minimálně pěti let. Zájemce dále musí prokázat své schopnosti v programování, řešení softwarových problémů a ve "výzvědných operacích". Pokud se vám zdá, že FBI hledá spíše než správce sítě hackery, máte pravdu.

To už ostatně dělá celkem okatě i mnoho soukromých společností ve Spojených státech, kde se hacker se pomalu stává jedním z nejhledanějších a nejlépe placených povolání. Nezasvěcení mohou jenom spekulovat o tom, co je, kromě zabezpečení firemních dat, pracovní náplní takového zaměstnance.

Diskuze (13) Další článek: Finální DirectX 9 se očekávají zítra

Témata článku: Programování, Zkušenost, Plat, Odborník, Zajímavé místo, IT, I/O, Federální úřad


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí