Biometrie | Fujitsu

Přihlaste se dlaní. Jak funguje PalmSecure v lehkém a našlapaném notebooku Fujitsu Lifebook U7312

O technologii PalmSecure, identifikaci pomocí dlaně, jsme na Živě poprvé psali už v roce 2007 a již před osmi lety se objevila v noteboocích Fujitsu. Ale navzdory dlouhému času se stále nerozšířila do širšího využití.

Minulý měsíc jste si mohli přečíst recenzi notebooku Fujitsu Lifebook U7312, na kterém mne zaujalo právě přihlašování přes PalmSecure. Chtěl jsem tedy prozkoumat, nakolik je dnes tato technologie už vyzrálá a zda se podařilo vychytat předchozí problémy.

Jak funguje PalmSecure

PalmSecure zcela bezkontaktně snímá strukturu cév v dlani. Nemusíte se ničeho dotýkat, stačí podržet ruku nad snímačem a po chvíli se dokončí identifikace.

image.png
Dlaň, její snímek v infračerveném spektru a rozeznaná struktura cév

Struktura cév je unikátní podobně jako otisky prstů a liší se i u dvojčat. Navíc díky snímání v infračerveném spektru se snímač nedá ošálit jako třeba čtečky otisků prstů.

Snímač, integrovaný do těla notebooků, vyžaduje pohyb ruky volně v prostoru nad notebookem. U samostatné verze snímače v krabičce, třeba pro hlídání vstupu, je proto lepší snímač doplnit o opěrky prstů a zápěstí, aby byla jasná ideální poloha pro snímání.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Oku se senzor jeví jako tmavý čtvereček, noční vidění ukazuje, co je uvnitř.

Jak probíhá a jak dlouho trvá rozpoznávání dlaně.

Nejde jen o přihlášení do Windows, senzor znamená vyšší level bezpečnosti.

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Na naší planetě žije více než osm miliard lidí. Poslední miliarda přibyla za dvanáct let

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,