Microsoft | Komunikace | Skype

Při videohovoru přes Skype vás mohou zabírat dvě kamery. Jedna na počítači, druhá na mobilu

Kdyby vám jedna webkamera nestačila, můžete se během videochatu nechat zabírat rovnou ze dvou úhlů. TwinCam patří k novinkám, které firma oznámila koncem minulého září v rámci modernizace Skypu. Slíbené funkce vývojový tým od té doby doručuje postupně.

Abyste se dvěma snímacími zařízeními mohli pracovat, musíte být přítomni ve skupinovém videochatu na osobním počítači, případně přes webového klienta. Oba klienty pochopitelně musí novou funkci podporovat, v tuto chvíli ji nabízí Skype Insider 8.80. Pro všechny vyjde v horizontu několika týdnů.

Klepněte pro větší obrázek

V obou použijte stejný uživatelský účet. Na mobilu se pak připojte k probíhajícímu skupinovému hovoru. Druhou možností je na desktopu vyvolat kód QR, který pak naskenujete mobilem. Mělo by dojít k přesměrování do klienta, který vás k propojení vyzve. Jen pozor, abyste hovor místo rozšíření na druhé zařízení úplně nepřenesli.

Zdroje: seznam změn ve Skypu

Diskuze (5) Další článek: Mnoho hornin na Marsu je pokrytých fialovým povlakem. Vědci zatím netuší proč

Témata článku: Software, Microsoft, Sociální sítě, Kamera, Komunikace, Skype, Skype Insider, Osobní počítač, Videohovor, Počítač, Vývojový tým, Klient, Mobil, Software na Heureka.cz