Fake News | Deep Fake

Prezident Miloš Zeman propaguje nový seriál od HBO. Jedná se o falešné video

HBO v rámci propagace nového seriálu V bezvědomí uveřejnilo upoutávku, v níž vede falešný prezident Zeman projev. Autorem je umělec věnující se tvorbě podobných videí. Cílem videa a seriálu je upozornit na aktuální možnosti technologií.

Uživatel s přezdívkou Ctrl Shift Face se dlouhodobě věnuje tvorbě deep fake videí, kdy do populárních filmů či seriálů dosazuje jiné herce. V aktuálním videu od HBO vytvořili obraz prezidenta Miloše Zemana, který pronáší falešný projev. Hlas mu propůjčil imitátor Petr Jablonský.

Společnost se videem snaží propagovat nový seriál Bez vědomí, který uvede již 17. listopadu. Ten se ale nevěnuje technickému pokroku či fake news, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se o fiktivní drama z roku 1989, které pojí s aktuálním videem to, že ne vše je takové, jak se zprvu jeví. Dostupné bude i v rámci HBO GO. Autoři využili, dle svých slov, postavu prezidenta pouze pro demonstraci technických možností manipulace s informacemi.

S podobnými videi na propagaci přišli i v Británii, kde propagovali výstavu Spectre. V tomto případě využili obličej Marka Zuckerberga, Donalda Trumpa či Kim Kardashian.

Podobných kousků bude v budoucnu přibývat, doufejme ale, že pouze v rámci propagačních videí a hlavně označené, jako falešné. Na odhalování podobných nepřiznaných videí, už ale pracují i firmy jako Adobe či Google. Ti se snaží přijít se softwarem, který dokáže rozpoznat, zda někdo s videem či fotografií někdo manipuloval, či nikoliv.

Jak bojovat proti fake news?

Diskuze (25) Další článek: Optická iluze, nebo budoucnost námořnictva? Kousek kovu vhozený do vody odmítá klesnout ke dnu

Témata článku: Velká Británie, Hudba, filmy, seriály, Fake News, Politika, Reklama, Miloš Zeman, HBO GO, Podvod, Deep Fake, Donald Trump, Spectre, Kim Kardashianová, Miloš, Bez vědomí, Pro, Nový seriál, Bezvědomí, Seriál, Arial, HBO, Marek ZuckerbergNávod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Návod, jak dostat maximum z Peněženky Google

Služba Google Wallet (Peněženka Google) schlamstla před několika měsíci platební aplikaci Google Pay. Díky tomu se původní platforma rozrostla o další funkce. Je zde však i prostor pro zlepšení.

Jan Spěšný
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

** Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače ** Fungovalo to, ale trvalo to celou noc ** Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor

Jakub Čížek
Chytrá domácnostPojďme programovat elektroniku
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Vodafone překopal ceník kabelového internetu. Zrychlil a zlevnil
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuVodafonePřipojení k internetuUPC
Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Kde nedosáhne signál operátora, můžete volat přes Wi-Fi. Návod na zkrocení funkce VoWiFi

Trpíte špatným příjmem mobilního operátora, ale současně máte dobré připojení k internetu? Telefonujte přes Wi-Fi stejně, jako byste volali přes mobilní síť.

Jiří Kuruc
NávodyWi-Fi
Domácí skenování za pár korun. Stačí mobil, krabice a LED pásek
Lukáš Václavík
FotografováníMobilní aplikace