Whill
20. 6. 2009 • 16:55

"Spolehlivé a vyzkoušené" ... a tak to dopada, kdyz se ozve marketingove oddeleni ... no comment

sekunda
20. 6. 2009 • 1:38

ked prirovnali to znaceniu ku tomu ako znaci svoje auta BMW tak to absolutne vystihli - automobilky BMW a MERCEDES MAJU NAJSPROSTEJSIE ZNACENIE SVOJICH VYROBKOU NA SVETE !!!
teraz si vymyslam tie cisla, ale ked sa niekto pochvali ze ma BMV 520 tak moze mat najmodernejsi tohtorocny model BMW, alebo moze mat aj stare hrdzave plesnive BMWzo 70rokov , ktore by mu ani na srotovisku nezobrali.
a takisto ked sa niekto chvali ze ma mercedes C320, tak nastane ten isty najsprostejsi pripad.
podla mna dobre je znacenie napriklad wolksvagen napriklad golf 1,2,3,4,5... . viem ako vvypada, viem kedy bolo vyrobene a podla znacenia motora mam predstavu aj o vykonoch

sekunda
20. 6. 2009 • 10:45

upresnenie prekladu: najsprostejsie znacenie na svete je v preklade NAJHLUPEJSIE ZNACENIE NA SVETE

ynteligent
20. 6. 2009 • 16:16

No myslim si ze si si nevybral prave dobry priklad.... BMW vyrabaju nemci, a ti maju poriadok vo vsetkom. Takze to magicke cislo za tymi pismenkami BMW 520 znamena asi toto:
5- je 5-tkova rada,
a 20 = 2,0 litrovy motor. Nema to nic spolocne s rokom vyroby a tak mozes mat 520 z roku 1980 aj 2009....
ale pri predaji auta sa aj tak uvadza rok vyroby, ze ?
Takze na rozdiel od procesorov mas hned predstavu o tom co kupujes a aky dostanes vykon.

Joker
19. 6. 2009 • 18:04

Koukám ještě lepší než jsem čekal. K čemu proboha PĚT výkonnostních kategorií? Snad by stačily 3-4 (řekněme Celeron, Pentium a Core, případně nějaké Core Extreme nebo tak)Nebo třeba něco takovéhoto: 1. Levný procesor do kanceláře, 2. Úsporný procesor do HTPC, 3. Mainstream, 4. Hi-end, popř. 5. Snob-end, nejdražší a nejvýkonnějšíPodle mě má AMD u procesorů daleko lepší značení... Sempron = levný a pomalý, Athlon = střední, Phenom = dražší a výkonnější, číslo zhruba udává relativní výkonnost v rámci své kategorie a pokud má příponu končící éčkem, má sníženou spotřebu.Intel se zřejmě vydává cestou nVidie a AMD v grafikách: komplikované a nicneříkající značení, do kterého se dá dobře ukrýt pár předražených pastí na zákazníky.

nnaavvyy
19. 6. 2009 • 19:00

are you a mindreader? presne to co si myslim i ja... a s poslednim odstavcem souhlasim tuplovane... stacila by vule nove politicke strany PRO OCHRANU PIRATU(nebo nejak tak) v evropskem parlamentu at zridi malinky NESTRANY urad kde se budou testovat novinky od AMD a Intelu nez prijdou na EU trh a davat procesorum hodnoty(skore v testu + uznaceni architektury)... a at se vyrobci snazi a spotrebitele mnou ruce... jelikoz dnes je system nastaveny tak, ze vyrobci cipu maji volne ruce v mateni spotrebitelu, tak delaji co musi aby maximalizovali zisky.... a kdyby nahodou nova strana PIRATU v evropskem parlamentu prednesla zakon o procesorech tak si vsichni dokazeme predstavit ze mocne loby kremikovych gigantu by vsechny tyto pokusy stornovalo... hold budem muset doufat v dorou vuli prodavacu v 'alfacomputer' nebo pred koupi procesoru 14 dni brouzdat po netu....

Joker
20. 6. 2009 • 0:20

Tak na tohle není potřeba politická strana nebo EU. Na tohle by stačila společnost nebo sdružení, které by vypracovalo přesnou metodiku a vydávalo hodnocení.Problém je v tom udělat nějaké snadno srozumitelné hodnocení. Když to bude třeba 0-5 hvězdiček jako u aut, vznikne problém s rychlostí inovací- rok starý hi-end je dnes mainstream.
Možná by šlo udělat nějaký "výkonový index", který by nebyl shora omezený... tj. dnešní procesory by třeba měly 1-10, příští rok by nějaký dostal třeba 15, atd. Každopádně metodika hodnocení (minimálně použité aplikace a benchmarky) by se musela poměrně často upravovat. Přesto, stačilo by založit společnost, vypracovat nestrannou metodiku, udělat tabulky a zainvestovat do propagace a může to vyjít- umím si představit, že hodně obchodů by to uvítalo.

nnaavvyy
20. 6. 2009 • 2:14

tucnak a hned rozumny clovek jak jinak ja si spise predstavuji ze treba nejaky intel zvladne v Komplexnim testu 25789 MIPS tak oznaceni I25000E (kde E = setrne na spotrebu),ale aby tam bylo cislo MIPS.... no a na internetu si uz muzes dohledat rozsireni ze I25000E ma multimedialni vykon 24000 a 'kancelarsky' 26000... no samozrejme instrukcni sadu a podporovane technologie(nebo to muzes naklicovat za MPS, ale predstavu o vykonu mas i kdyz nevis co ty znaky znamenaji protze ten MIPS bude vysledkem KOMPLEXNIHO testu)... a u AMD podobne A25000E a na netu si dohledas detajlni parametry... a kazdym rokem se jen budou zvetsovat cisla mezi pismeny I,A a koncovkami jako E a td.(tim se vyresi meneni standartu po Mega mame samozrejme gigia a td. a kdyz to bude malo tak budmem vychazet ne z jednoho MIPS ale treba od Giga)... no a testovaci SW bude optimalizovany k dnesnimu SW a za par let update testu... no a kdyz jdes do obchodu tak preci jen tusis co si kupujes za svuj peniz... a muzes se v procesorech orientovat dlouhodobe.... ale to by pak nebyl prostor pro marketing a o....i lidi... a to je ten problem...

ynteligent
19. 6. 2009 • 14:55

Ja len nerozumiem preco sa neuvadza vykon v procesoru v MIPS ( v milionoch instrukcii za sekundu) ktore procesor zvlada v nejakom jednotnom benchmarku ? Alebo to moze byt ine cislo, ktore by popisovalo vykon procesora....Ved je mozne ze top procesor z i5 sady bude mat lepsi vykon ako ten low-end z i7 sady aj ked cenovo bude ten i7 drahsi ?Takto by sa dali porovnavat aj AMD/Intel rovno v obchode, a clovek by pred kupou nemusel mesiac behat po nete, ci nahodou nerobil niekto test na podobnom HW aky chcem kupit, aby som vedel ci dany procak je vykonnejsi alebo menej vykonny....Chcem tak vela ?

nnaavvyy
19. 6. 2009 • 15:25

s temi MIPS to je dobra idea....pred 5ti lety problem se znacenim nebyl, protoze architektura byla podbna a vykon procesoru udavala predevsim frekvence.... ale dnes se uz spise 'honi' vykon v oblasti architektury a zde je tezke delat nejake signifikantni znaceni....jinak MIPS je naprosto objektivni ukazatel suroveho vykonu(i u dnesnich multicore procesoru) a urcite by to vyresil, ALE si predstav ze jeden z dnesnich dvou dominantnich vyrobcu na trhu nemusi chtiti ukazovat svou slabinu ve vypocetnim vykonu a pak tu je spusta podpor procesoru jako virtual machine a jine... dalsi vec je ze kdyz si kopuis 'nedupany' procesor s 100 jader na 1GHz, ale budes chtit na nem provozovat starou aplikaci ktera nepodporuje vicevlaknovy chod tak ti bude slapt lepe na one core na 1,5GHz... a to je neco nevzdelane uzivatelel strasne mate...ale to ze je tady takovy neporadek je jen vec marketingu protoze, kazda firma chce ukazat sve silne stranky a ne slabiny...

martin novák
19. 6. 2009 • 15:50

MIPS není dobrá idea, MIPS je blbost. Myslíte si, že tento nápad nikdo nikdy neměl? Ale není to možné.Jaký mix operací by v tom benchmarku byl? Jeden procesor umí dobře tohle, jiný tamto. Navíc záleží i na dalších komponentách. Výsledek by byl, že by výrobci svůj procesor testovali na naprosto sci-fi hardwaru a zároveň by v architektuře procesoru uměle urychlovali právě ten specifický benchmark. Takže by to o rychlosti procesoru neříkalo vůbec nic. Procesory jsou prostě příliš odlišné a nic nemůže nahradit nezávislý test s použitím reálných sestav a běžných programů. Kdo před nákupem nečte recenze a testy, tomu v obchodě stejně nic nepomůže.

ynteligent
19. 6. 2009 • 17:34

Viem ze MIPS neni univerzalne cislo ktore uplne vsetky aspekty vykonu procesoru, to som nepovedal,
ale myslim si ze je k hodnoteniu realneho -hrubeho vykonu dost blizko. Kludne by to mohol byt nejaky dohodnuty vysledok Benchmarku na Quake Benchmarku, Render na 3DS Max Benchmark, MIPS a nejakeho dalsieho benchmarku, ktory je uz dnes standardizovany... Z toho spravit pomer jednotlivych hodnot a hura, cislo je na svete.....A ak sme pri ovplyvnenovani ostatnym HW - Kolko percent ti ovplyvni vykon napr motherboard ? Do 3% ?
Mne by kludne stacilo, ak by sa testovalo na HW ktory mozes v dobe testovania prave kupit v obchode, a potom by Intel / AMD napisal zostavu na ktorej to cislo dosiahli. Predpokladam ze obe firmy si vyberu taku zostavu aby ten procak dosiahol najlepsie cislo. A tak by si mal aspon na 90-95% istotu co vlastne kupujes.Lebo pri tych dnesnych oznaceniach je v tom podla mna len gulas...

Adam Vágner
19. 6. 2009 • 17:41

Ani to není optimální stav. Vyrobci obvykle v takovém případě rádi věnují hodně úsilí tomu, aby jejich produkty excelovaly především v inkriminovaných testech a ostatním scénářům musí věnovat méně pozornosti. Nemluvě o tom, že by hodnocení založené na aplikačních testech celkem rychle zastarávalo.

nnaavvyy
19. 6. 2009 • 18:42

ale ja rikal, ze MIPS k urceni SUROVEHO VYKONU a musely by se udavat stejne jako dnes odlisne vymozenosti jednotlivych architektur..... jinak pomoci MIPS se da udelat s prehledem obrazek o 80-90% vykonu(a to mi pripada lepsi nez najek hvezdicku )... a to ze maji rozdilne procesory podporu jinych technologii tak to je jen doladeni vykonu 'MIPS' v dane technolgii.... proste kde neni MIPS(surovy vykon) tam te nezachrani ani podpora cehokoli specifickeho ... jinak u uP cipu se MIPS pouziva k orientaci uz dlouho a s dobrym vysledkem...me se zda ze ty se na to divas prili extreme... preci neni pravda, ze takove AMD valcuje intel ve hrach, ale vyvolani menu v office ti trva 5 sekund a ze intel ti neudela v zadne FPS hre vic jak 5 fps... vsechny procesory maji nejaky zakladni vykona od neho se pak odviji jejich prednosti a neresti podle podpory jistych technologii...jinak si myslim, ze neni zas az tak narocne navrhnout KOPLEXNI test co ti vyplivne treba dve cisla(Multimedialni vykon, 'kancelarsky'vykon)... natolik komplexni test, ze je zbytecne vyladit procesor v jedne oblasti, protoze by pak stracel v druhe.... test nebude sity na miru procesorum, ale tak aby simuloval platformy nejpouzivanejsich SW, a kdyz se vyrobci budou snazit prizpusobit testu tak se budou prizpusobovat i dnesnimu SW jinak by treba EU musela zridit nejaky malinky urad v Bruselu co by pracoval jen na tom testu pricemz by se co 2 roky updatoval, aby vyhovoval dnesnim pozadavkum SW, ale aby se neupdatoval moc casto aby z toho nebyli zmateni uzivatele...nestavejme si problemy tam kde nejsou

randomofamber
19. 6. 2009 • 14:40

Přesun ve skupinách? ( Atom, Celeron, Pentium, Core i3, Core i5 a Core i7 )Takže nyní je procesor ve skupině Core i5, ale za rok už spadne do skupiny Core i3 a za další rok bude ve skupině Pentium?

Radiusxe
19. 6. 2009 • 15:17

dle meho to tak je a bylo tomu jiz drive, ja mam v ntb cpu T7300 a podle me je to prevleceny P DC 6xxxx, jen mu zamkli cache a virtualizaci a dali polovicnu cenu, takt maji stejnej....a ty hvezdicky, to je peklo, takze koupim 1 hvezdicku a mam vyzkousene a stabilni zbozi, koupim 2 hvezdicky a uz vyzkousene neni, proboha, koupim teda 5 hvezdicek a nezarucuje uz teda nikdo nic? neni ani vyzkousene, ani stabilni, nepisou ani ze ma vysokou spotrebu, co tedy mohu cekat? Ze za 3 roky padne na jednu hvezdicku a bude proverene a stabilni? No asi to tak dava smysl...Intel se zas predvedl, mela by ho zalovat unie, nejaka blbost se vzdy najde a tohle je zas gol.

Radiusxe
19. 6. 2009 • 15:20

jeste jsme zapomnel dodat, ze znaceni jiz nepujde precist pocet jader, takze prijde do kramu noob, tam mu nabidnou nejsilnejsi radu za vyhodno ucenu, rkene si, aha aha, to je v akci, tak to koupi a za rok zjisti, ze vlastne koupil cetku s 2 jadrama a ze to byl vlastne chytakopet klamava reklama a zadny zjednoduseni, pro me je jednoduche, C2D ci C2Q, jasne vidim co kupujua ze intelu nefandim, tak z tohodle popisu znam pocet jader, technologii core, dostupou virtualizaci a ani jsem nebadal na netu u core i3 nvm vlastne nic, kolik jader? Virtualizace bude nebude? At se jdou bodnou atomem do coko oka

Adam Vágner
19. 6. 2009 • 16:01

Tak to se dá řešit i poměrně elegantně - výroba staršího modelu se utne a nahradí jej novější, který už bude v nižší skupině.Obdobně vznikají z nejvýkonnějších Extreme verzí Intelů obyčejné modely se zamčeným násobičem a označení "Extreme" podědí novější model, a nikomu to moc žíly netrhá.

Caderom
19. 6. 2009 • 12:28

Bordel v tom je ...
Pentium Core 2 Duo E6300 (2x1,9GHz 65nm)

Caderom
19. 6. 2009 • 12:31

Pentium mV Core 2 Duo, ovšem Pentium DC E6300 (2x2,8GHz 45nm) Vm Core 2 Duo E6300 (2x1,9GHz 65nm)

Timotej Stanek
19. 6. 2009 • 11:59

pekna marketinogva akcia, viac k tomu nie je co dodat asi :)

Určitě si přečtěte

Články odjinud