Presario prohání iMac

Compaq uvádí na náš trh, sestavu, která se točí okolo multimediálního počítače Presario, který je vybaven procesorem MII MMX, 32MB RAM, pevným diskem 2,1 GB, 32rychlostním CD-ROM a zvukem 3D.
Compaq uvádí na náš trh, sestavu, která se točí okolo multimediálního počítače Presario, který je vybaven procesorem MII MMX, 32MB RAM, pevným diskem 2,1 GB, 32rychlostním CD-ROM a zvukem 3D. Podobně jako Apple iMac je počítač Presario vybaven 56kb/s modemem, v tomto případě Microcom.

Presario je kompletní
Aby byla celá sestava kompletní, patří do ní i bohatý software -- česká Windows 98, a protože je u nás 200 tisíc cizinců, obsahuje i licenci na anglickou verzi Windows 98.

Kromě Windows je vybaven kancelářským balíkem Microsoft Works 4.0 v české i anglické verzi, a výukovými softwary MS Encarta, MS Motor Racer, Astro 2001 -- Báječný vesmír, LangMaster -- The Stranger, a protože je vybaven vysokorychlostním modemem, má předplaceno připojení na Internet přes Telecom na 14 dní zdarma.

I s barevnou tiskárnou Lexmark 3200, která tiskne ve fotografické kvalitě 1 200 bodů na palec, stojí 42 500 Kč s daní.

Kde Presario bude
Presario je k dostání např. v obchodních střediscích Computer City nebo Carrefour a bude možno jej dostat i na splátky prostřednictvím leasingových společností Corfina a Essox.

Zajímavé je, že některé velké firmy tyto a podobné počítače svým pracovníkům kupují jako zaměstnanecký bonus -- zaměstnanci dostanou více než by to bylo možno realizovat ve formě peněz kvůli daňovým zákonům, a navíc se z takovéto formy odměny nemusí odvát sociální a zdravotní pojištění.

Počítač Presario si mohli prohlédnout v sídle společnosti Compaq nejen novináři, ale též děti, i s praktickou ukázkou, jak lze multimediální Presario s barevnou tiskárnou použít – děti byly vyfotografovány a vytištěny. Nejlépe byly vytištěny Janička a Evička Petra Samšuka. Jo, je to tak, můžete se přesvědčit.

Velký sen splněn
Splnil se tím velký sen ředitele Compaqu Rudy Kozaka, který vždycky chtěl Compaq Presario na našem trhu prosadit, avšak ještě vloni si nebyl jistý, zda Presario trh domácností přijme. Vzhledem k ceně 42 500 Kč a ke stupni výbavy se asi Presario stane v nejbližší době vánočním dárkem, který si může dost lidí dovolit -- zvláště když může takto vybavený osobní počítač používat celá rodina.
Váš názor Další článek: V USA dominuje rýchlosť 33600 bps

Témata článku: Apple, Windows, iMac, Zajímavý dárek, Velký sen, Works, Astro, Carrefour, Lexmark, Racer, Evička, Tiskárny k počítači, Kompletní sídlo, Astra


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 150

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů