Web | WhatsApp | Komunikace

Přes WhatsApp bude možné volat nejen z telefonu, ale i z počítače či notebooku

Komunikátor WhatsApp můžete používat buď jako aplikaci pro mobilní telefony, nebo přes webové rozhraní. Zatímco z mobilu lze psát zprávy a komunikovat prostřednictvím hlasového nebo video hovoru, webové rozhraní podporuje pouze textovou komunikaci.

To by se mělo v dohledné době změnit – vyplývá to z analýzy webového klienta verze 2.2043.7, kterou publikoval web WABetaInfo. Funkce hovorů a videohovorů ještě není dostupná uživatelům, avšak uvedená zjištění naznačují její aktivní přípravu.

Volání přes WhatsApp

Informace o tom, že by webová aplikace měla podporovat i jinou než textovou formu komunikace, kolují poměrně dlouho. Stávající verze tak odhalila další kousek z toho, co se chystá. Redaktorům WABetaInfo se totiž podařilo (zatím skrytou) funkci zprovoznit a díky tomu získali několik snímků obrazovky.

Díky tomu víme, že při příchozím hovoru se příjemci zobrazí vyskakovací okno s možností volání přijmout, nebo odmítnout. V průběhu hovoru pak lze v jiném okně pomocí tlačítek zavěsit, zapnout/vypnout mikrofon a zapnout/vypnout kameru zařízení.

Dle dostupných informací by webový WhatsApp měl podporovat i skupinové hovory a videohovory, nicméně to zatím stávající verze nepotvrdila. Lze ale předpokládat, že když tuto funkci podporují mobilní aplikace, mohla by se objevit i na webu.

Kdy se dočkáme?

Vývojáři populárního „kecálka“ tak reagují na aktuální situaci, kdy mnoho lidí pracuje z domova a tráví tak na počítači mnohem více času než dřív. Zásadní otázkou tak aktuálně je, kdy bude funkce oficiálně dostupná uživatelům. Zde můžeme pouze odhadovat, že by se tak mohlo stát v rámci týdnů.

Závěrem je vhodné podotknout, že web WABetaInfo není nijak spojen s WhatsAppem. To znamená, že zmíněné funkce zatím nebyly oficiálně oznámeny – web však pravidelně odkrývá funkce přicházející do WhatsApp dříve, než jsou široce dostupné, a dává uživatelům představu o tom, co mohou očekávat.

Mohlo by vás zajímat: podívejte se na novinky v aplikaci WhatsApp z tohoto července!

Diskuze (8) Další článek: USA vyvíjejí ultradalekonosné dělo. Dojde k renesanci bitevních lodí?

Témata článku: Web, WhatsApp, Instant Messaging, Komunikace, Videohovor, Aplikace, Funkce, Webové rozhraní, Bude, Hovor, Počítač, Notebook, WhatsApp WebSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru