Web | WhatsApp | Komunikace

Přes WhatsApp bude možné volat nejen z telefonu, ale i z počítače či notebooku

Komunikátor WhatsApp můžete používat buď jako aplikaci pro mobilní telefony, nebo přes webové rozhraní. Zatímco z mobilu lze psát zprávy a komunikovat prostřednictvím hlasového nebo video hovoru, webové rozhraní podporuje pouze textovou komunikaci.

To by se mělo v dohledné době změnit – vyplývá to z analýzy webového klienta verze 2.2043.7, kterou publikoval web WABetaInfo. Funkce hovorů a videohovorů ještě není dostupná uživatelům, avšak uvedená zjištění naznačují její aktivní přípravu.

Volání přes WhatsApp

Informace o tom, že by webová aplikace měla podporovat i jinou než textovou formu komunikace, kolují poměrně dlouho. Stávající verze tak odhalila další kousek z toho, co se chystá. Redaktorům WABetaInfo se totiž podařilo (zatím skrytou) funkci zprovoznit a díky tomu získali několik snímků obrazovky.

Díky tomu víme, že při příchozím hovoru se příjemci zobrazí vyskakovací okno s možností volání přijmout, nebo odmítnout. V průběhu hovoru pak lze v jiném okně pomocí tlačítek zavěsit, zapnout/vypnout mikrofon a zapnout/vypnout kameru zařízení.

Dle dostupných informací by webový WhatsApp měl podporovat i skupinové hovory a videohovory, nicméně to zatím stávající verze nepotvrdila. Lze ale předpokládat, že když tuto funkci podporují mobilní aplikace, mohla by se objevit i na webu.

Kdy se dočkáme?

Vývojáři populárního „kecálka“ tak reagují na aktuální situaci, kdy mnoho lidí pracuje z domova a tráví tak na počítači mnohem více času než dřív. Zásadní otázkou tak aktuálně je, kdy bude funkce oficiálně dostupná uživatelům. Zde můžeme pouze odhadovat, že by se tak mohlo stát v rámci týdnů.

Závěrem je vhodné podotknout, že web WABetaInfo není nijak spojen s WhatsAppem. To znamená, že zmíněné funkce zatím nebyly oficiálně oznámeny – web však pravidelně odkrývá funkce přicházející do WhatsApp dříve, než jsou široce dostupné, a dává uživatelům představu o tom, co mohou očekávat.

Mohlo by vás zajímat: podívejte se na novinky v aplikaci WhatsApp z tohoto července!

Diskuze (8) Další článek: USA vyvíjejí ultradalekonosné dělo. Dojde k renesanci bitevních lodí?

Témata článku: Web, WhatsApp, Instant Messaging, Komunikace, Hovor, Videohovor, Notebook, Funkce, Webové rozhraní, Aplikace, Počítač


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 13

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu