Přes web budou také CAD aplikace

Vzrůstající zájem o poskytování aplikací prostřednictvím Internetu prosakuje i do oblasti CAD aplikací. Dalším z řady je Imagecom se svým portálem ASPire3D.
Vzrůstající zájem o poskytování aplikací prostřednictvím Internetu prosakuje i do oblasti CAD aplikací. Dalším z řady je Imagecom se svým portálem ASPire3D, kde chce nabízet několik CAD aplikací podle modelu placení za použití (pay-per-use).

Imagecom ohlášením ASPire3D.com naskočil do vlaku firem zabývajících se ASP (Application Service Provider). Plánem je nabízet na stránkách portálu ne jednu, ale hned několik aplikací a inkasovat za ně jen za jejich použití. Nikdo si nemusí kupovat drahý software, zvlášť pokud ho použije jen občas, stačí se zaregistrovat, připojit na vybranou webovou stránku a začít používat potřebnou aplikaci. Uživatel přitom zaplatí jen podle toho, jaké funkce nebo jak dlouho aplikaci použije.

Jednou z prvních má být FlexiDesign, vlastní aplikace Imagecomu, na konverzi 2D výkresů na parametrické „feature-based“ 3D modely.

ASPire3D.com nebude prvním portálem zaměřeným na ASP a to dokonce ani v CAD oblasti. Ovšem snaha o integraci většího množství aplikací na jeden portál není v tomto oboru příliš běžná, ti, co se o něco podobného pokusili, zatím většinou nabízejí pouze své vlastní řešení bez evidentní snahy nabídnout i cokoliv jiného. Otázkou samozřejmě zůstává, zda bude Imagecom nabízet na portálu jen své produkty, nebo i produkty třetích stran. Pokud by tomu tak bylo, mohl by se ASPire3D.com stát poměrně úspěšnou službou. Nakolik to bude pravda ukáže ovšem čas a zájem uživatelů.

Váš názor Další článek: Computer 17/00

Témata článku: Úspěšný model, Vybraná oblast, CAD, Drahý model, Vzrůstající zájem

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů