Ubytování | Airbnb | Luxus

Přes internet už si zajistíte ubytování i na hradě, v zámku nebo na soukromém ostrově. Airbnb rozšiřuje záběr

Airbnb začínal jako dravý internetový startup pro cestovatele, kteří hledají levné ubytování. Po deseti letech působení už je to ale firma s obratem v miliardách dolarů a služby postupně rozšiřuje. Aktuální novinkou se zaměřuje na bohatší uživatele, kterým nabídne v rámci Airbnb Luxe možnost rychlého objednání ubytování v exkluzivních prostorách. 

V rámci tohoto programu si náročnější klientela bude moci vybrat z ubytovacích prostor na hradech a zámcích, v luxusních vilách nebo na soukromých ostrovech. Exkluzivitě a nabízenému standardu však budou odpovídat ceny, které se mají pohybovat v tisícovkách dolarů.

Bydlení pro náročnější

Pokud jste někdy chtěli bydlet třeba na francouzském zámečku nebo byste si rádi rezervovali ostrov v Pacifiku, pak spadáte do té správné cílové skupiny. Na výběr máte z více než dvou tisíc objektů, mezi kterými nechybí historické vily v Toskánsku či domy na jamajské pláži, kde psal své ikonické romány spisovatel Ian Fleming.

Takové zážitky mají pochopitelně svou hodnotu, takže pokud budete vybírat z nabídky Airbnb Luxe, počítejte s minimální cenou 1000 dolarů (asi 22 400 Kč) za noc. Na druhé straně však budete vybírat z ubytování, jež musela projít přísným hodnocením na základě více než 300 kritérií.

Můžete tedy očekávat zvýšené standardy z hlediska designu, prvotřídních materiálů, luxusních povrchových úprav a jedinečných funkcí. Samozřejmě nebude chybět kvalitně vybavená kuchyň a alespoň jedna koupelna a ložnice. V ceně získáte jako bonus „návrháře výletů“, který je po ruce, aby vám zajistil „skutečně magické“ zážitky a zkušenosti dle vašich představ a potřeb.

Bydlet jako milionář

V případě některých nabídek můžete mít k dispozici kromě bydlení také personál – chůvu, která se postará o vaše ratolesti, osobního trenéra, kuchaře, komorníka a osobního řidiče. Budete tak moci zažít pocty, které mají opravdoví milionáři.

Provozovatelé Airbnb jsou přesvědčeni o tom, že jejich zákazníci jsou připraveni i na cenově náročnější pobyty. Vychází z výsledků loňského roku, kdy se počet rezervací ubytování s cenovkou vyšší, než tisíc dolarů za noc zvýšil o více než 60 %. V segmentu luxusního ubytování vidí společnost prostor pro svůj další růst.

Váš názor Další článek: Šéf Instagramu trvá na tom, že aplikace nikoho neodposlouchává

Témata článku: Internet, Ubytování, Airbnb, Luxus, Sdílená ekonomika, Zámek, Pacifik, Hrad, Ostrov


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11