Airbnb | Luxus | Ubytování

Přes internet už si zajistíte ubytování i na hradě, v zámku nebo na soukromém ostrově. Airbnb rozšiřuje záběr

Airbnb začínal jako dravý internetový startup pro cestovatele, kteří hledají levné ubytování. Po deseti letech působení už je to ale firma s obratem v miliardách dolarů a služby postupně rozšiřuje. Aktuální novinkou se zaměřuje na bohatší uživatele, kterým nabídne v rámci Airbnb Luxe možnost rychlého objednání ubytování v exkluzivních prostorách. 

V rámci tohoto programu si náročnější klientela bude moci vybrat z ubytovacích prostor na hradech a zámcích, v luxusních vilách nebo na soukromých ostrovech. Exkluzivitě a nabízenému standardu však budou odpovídat ceny, které se mají pohybovat v tisícovkách dolarů.

Bydlení pro náročnější

Pokud jste někdy chtěli bydlet třeba na francouzském zámečku nebo byste si rádi rezervovali ostrov v Pacifiku, pak spadáte do té správné cílové skupiny. Na výběr máte z více než dvou tisíc objektů, mezi kterými nechybí historické vily v Toskánsku či domy na jamajské pláži, kde psal své ikonické romány spisovatel Ian Fleming.

Takové zážitky mají pochopitelně svou hodnotu, takže pokud budete vybírat z nabídky Airbnb Luxe, počítejte s minimální cenou 1000 dolarů (asi 22 400 Kč) za noc. Na druhé straně však budete vybírat z ubytování, jež musela projít přísným hodnocením na základě více než 300 kritérií.

Můžete tedy očekávat zvýšené standardy z hlediska designu, prvotřídních materiálů, luxusních povrchových úprav a jedinečných funkcí. Samozřejmě nebude chybět kvalitně vybavená kuchyň a alespoň jedna koupelna a ložnice. V ceně získáte jako bonus „návrháře výletů“, který je po ruce, aby vám zajistil „skutečně magické“ zážitky a zkušenosti dle vašich představ a potřeb.

Bydlet jako milionář

V případě některých nabídek můžete mít k dispozici kromě bydlení také personál – chůvu, která se postará o vaše ratolesti, osobního trenéra, kuchaře, komorníka a osobního řidiče. Budete tak moci zažít pocty, které mají opravdoví milionáři.

Provozovatelé Airbnb jsou přesvědčeni o tom, že jejich zákazníci jsou připraveni i na cenově náročnější pobyty. Vychází z výsledků loňského roku, kdy se počet rezervací ubytování s cenovkou vyšší, než tisíc dolarů za noc zvýšil o více než 60 %. V segmentu luxusního ubytování vidí společnost prostor pro svůj další růst.

Váš názor Další článek: Šéf Instagramu trvá na tom, že aplikace nikoho neodposlouchává

Témata článku: Internet, Airbnb, Luxus, Sdílená ekonomika, Ubytování, Zámek, Ostrov, Hrad, Pacifik


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 50

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky