Premiéry u Aceru: hromada nových notebooků a tabletů

Acer představil nové řady tabletů a notebooků, All-in-One počítač a poodhalil informace o novém Chromebooku i fitness náramku.

Acer právě na prezentační akci v New Yorku představil řadu novinek napříč celým portfoliem od tabletů, přes notebooky až k all-in-one počítačům a chromebooku a fitness náramku. Na místě máme kolegu Jiřího Kuruce, který vše zaznamenává a fotí. Co zatím nejvíce zaujalo? Třeba absence ventilátorů u levných notebooků Aspire E11 nebo osazení levného chromebooku výkonným procesorem Intel Core i3.

Klepněte pro větší obrázek 
Acer představuje novinky

Trhací Switch

Acer Aspire Switch 10 je jednou z klíčových novinek. Desetipalcový notebook s Windows 8.1 a procesorem Intel Atom Z3745 má po vzoru „konvertibilní“ módy snadno odpojitelný IPS displej s rozlišením 1 366 × 768 bodů. Připojení je realizováno jen dvojicí vodících částí a velmi silnými magnety. Není zde proto žádná západka či uvolňovací tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Datové propojení realizováno dotykovými kontakty, nehrozí proto, že by se konektor poškodil. Příjemně mne překvapil úhel, do kterého lze notebook otevřít, aniž by se překlopil. V technické specifikaci se překvapení nekoná: procesor doprovází 2 GB paměti a 32, resp. 64 GB disk, v docku se přitom může nacházet doplňkové plotnové úložiště. Udávaná výdrž je 8 hodin.

Rozměry samotného tabletu jsou 262 × 177 × 9 mm, včetně docku se pak tloušťka navýší o 2,4 milimetru u doku bez disku a o 5 mm u doku s diskem.

Předpokládané ceny s daní – budou celkem tři konfigurace, všechny již obsahují dock s klávesnicí:

  • 32 GB SSD: 9 590 Kč
  • 64 GB SSD: 10 990 Kč
  • 32 GB SSD + 500 GB HDD v základně: 10 990 Kč

Levné notebooky s novými vnitřnostmi

Nové notebooky řady E cílí především na uživatele prahnoucí po nízké ceně. Tři novinky odstupňované a pojmenované podle úhlopříčky displeje nesou názvy Acer Aspire E11, Acer Aspire E14 a Acer Aspire E15. Přijdou v mnoha barevných variantách s cenami od 269 eur, tedy přibližně od 7 400 korun bez daně u nejmenšího modelu. Čtrnáctka a patnáctka vyjde v základu na 299 eur, tedy cca 8 200 korun. Na trhu by tyto notebooky měly být již na konci května.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Acer Aspire 11 bude pasivně chlazený. Škoda, že dojem zcela tichého notebooku pokazí plotnový disk.

U čtrnáctipalcového modelu bude na výběr z verzí vybavených procesory od Intelu i AMD. Jaké konkrétně to budou čipy, zatím nevíme, ale vzhledem k absenci aktivního chlazení a sedmihodinové výdrži to budou mobilní úsporné mobilní verze. Čtrnáctipalcová verze má dalé na výběr dotykový displej. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Acer Aspire E14 bude k dostání v šesti barvách

Klíčovou novinkou je zcela bezhlučné chlazení u modelu E11, uvnitř se žádný větrák nenachází a tělo nehyzdí žádné větrací otvory. Špitalo se o bezvětrákovém notebooku od Applu, Acer však tuto příčku velmi pravděpodobně vyfoukne. Rádi bychom napsali, že se uvnitř nenachází žádná pohyblivá součástka, bohužel u těchto levných modelů zůstává Acer u klasických plotnových disklů od kapacity 320 GB do 1 TB. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Také patnáctka bude barevná - Acer Aspire E15
 
  Aspire E11 Aspire E14 Aspire E15
Displej 11.6", HD 1366×768 14", HD 1366 × 768, dotykový/nedotykový 15.6", HD 1366×768
Procesor Intel Pentium, Celeron Intel Core i, Celeron, Pentium; AMD E1, E2, A4, A6 Intel Celeron
Paměť až 8 GB až 16 GB až 8 GB
Úložiště až 1 TB až 1 TB až 1 TB
Rozměry 291×211×21mm Dotykový: 346×248×28/33 mm
Neotykový: 346×248×25/30 mm
382×258×24/27 mm
Hmotnost 1,29 kg Dotykový: 2,45 kg; Nedotykový: 2,3 kg 2,4 kg
Výdrž až 5 hodin až 7 hodin až 6 hodin

Vedle řady E jsme se dočkali ještě osamocené novinky řady V, a to nového modelu s 11,6palcovou úhlopříčkou Acer Aspire V11. Nabízí prakticky identickou výbavu jako E11, ale zabalenou v honosnějším balení a možná o něco lepšími procesory. Dostane také větší akumulátor zajišťující výdrž až 7 hodin. Bude ale o deset deka těžší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Acer Aspire V11

Výkonnější Chromebook s Core i3

Došlo i na novou generaci Chromebooku z řady C720, která bude založená na výkonnějším čipu místo slabšího Celeronu. Podle tvrzení Aceru půjde o nejvýkonnější dostupný Chromebook v rámci 14palcové a 15palcové úhlopříčky a tím pádem lze očekávat i zvýšení ceny. Acer zatím nezveřejnil žádné bližší detaily o hardwaru, základem by ale měl být dvoujádrový čip Intel Core i3 od Intelu a displej s rozlišením 1 366 × 768 bodů.

Design i šasi se od minulé generace nemění, takže se Acer zaměřil pouze na interní hardware a velikost. Bližší informace i o datu uvedení bychom se měli dozvědět příští měsíc.

Počítače vše v jednom

Máme tu také dva nové počítače typu vše v jednom. Zásadně se odlišují. Acer U5-620 je směřován jako multimediální centrum do domácnosti, výrobce u něj zdůrazňuje možnost snadného složení naplocho, což můžeme potvrdit. Základ tvoří dotykový Full HD IPS displej, vše ostatní uvnitř bude opět záviset na vašich preferencích. Procesory však budou pouze modely Core od Intelu. Výrobce nabídne vedle klasických disků i hybridní modely (velmi pravděpodobně od Seagate s 8GB vyrovnávací flash) a na vás zůstane i volba mezi DVD či Blu-ray mechanikou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Acer U5-620

Acer Aspire Z3-615 je klasickým, můžeme říci seriózně vypadajícím All-in-One počítačem, u kterého bude 23“ dotykový IPS displej volitelnou variantou – stejně jako procesor (tentokrát od Celeronu po i7). U obou modelů zaujala především informace o dvojici HDMI konektorů: jeden jako vstup, druhý jako výstup. K počítači tak můžete snadno připojit druhý monitor, anebo jej naopak využít jako druhý monitor k jinému počítači nebo výstup pro multimediální přehrávač.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tablety a telefon s náramkem

Přišlo i na ryze mobilní zařízení. Inovovány byly základní sedmipalcové tablety Aceru, tedy Iconia Tab 7 (A1) a Iconia One 7 (B1). První jmenovaný model má čtyřjádro od Media Teku s taktem 1,3 GHz, gigabajt operační paměti a hmotnost pod třicet deka. To levnější B1 má dvoujádrový Atom Z2560 od Intelu a je o něco těžší. Na druhou stranu má o hodinu lepší udávanou výdrž (7 hodin) a je chvályhodné, že i u tohoto základního modelu Acer zvolil IPS displej. Rozlišení je u obou 1280×800 bodů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nízká cena, kvalitní displej a spousta barev. Tím chce zaujmou nový Acer One 7 (B1)
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Levné decentní čtyřjádro - Acer Iconia Tab 7 (A1)

Velký rozruch sklidil představený náramek nazvaný Liquid Leap. Mohli bychom ho nazvat spíše chytrými hodinkami, protože je od běžných fitness náramků přece jen trochu větší a na svém displeji zobrazuje i hodiny. Nicméně není zdaleka tak velký, jako například konkurenční Samsung Fit. Měří klasiku, tedy kroky a spálené kalorie… co dál? To pořádně nevíme, tuto novinku Acer ukázal jen letmo. Ještě se na ní pracuje a na trh přijde až před Vánoci.

Jedna zásadní informace týkající se náramku však prozrazena byla – nebude se prodávat samostatně (alespoň zpočátku), ale bude to standardní příslušenství připravovaného vrcholného modelu mobilního telefonu Luquid Jade. Ani o něm nebyly prozrazeny podrobnosti. 

Video

Všechny novinky na oficiální videu:

Diskuze (42) Další článek: Skype nabízí skupinové videohovory pro každého. Dohání Hangouts

Témata článku: Notebooky, Počítače, Acer, Acer Aspire, Acer Iconia, Levné chytré hodinky, Větrací otvor, Udávaná výdrž, Data, Velký rozruch, Acer Liquid, Nový notebook, Interní hardware, Wallpaper, Tab, Prémie, Aspire, Zásadní informace, Cover, Dotykové mobilní telefony Acer, Novinka Acer, Hromada, Západka, Liquid Leap, Plotnový disk, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky