Prémie za rychlost

Už jste někdy zaplatili policistovi pokutu za rychlou jízdu? Ano? Pak vězte, že existuje místo, kde vysoká rychlost není zakázaná. Právě naopak, policie vyplácí prémii tomu nejrychlejšímu.
Karel Cejpek : Už jste někdy zaplatili policistovi pokutu za rychlou jízdu? Ano? Pak vězte, že existuje místo, kde vysoká rychlost není zakázaná. Právě naopak, policie vyplácí prémii tomu nejrychlejšímu. Takto si to představují programátoři firmy Ubi Soft a jejich hra Speed Busters je toho dokladem.

Pozor, dinosaurus na silnici!
Na začátku, po splnění nezbytných formalit, jako je nastavení hlasitosti motoru a ovládání, se můžeme pustit do soupeření s časem a ostatními řidiči. V úvodu máte k dispozici výběr jen ze čtyř automobilů a stejného počtu tratí. Tratě je možno projíždět i v protisměru anebo v zrcadlovém obrazu. Suma sumárum je tedy v začátku k dispozici šestnáct tratí plných lecjakého překvapení, jako jsou například oživlí dinosauři. Podle vašich výsledků se postupně odkrývají další auta a tratě. Nakonec se můžete projet v Kalifornii, Mexicu, Nevadě, Coloradu, Louisianě, Kanadě a také po Mystery Tracku.

Všechna auta světa
Pokud vás nadchla nápaditost a krása tratí, ještě více se vám budou líbit automobily. První čtyři auta jsou pravou klasikou, všechna z padesátých let, krasavci, kterým není rovno. Další jsou pak z o mnoho pozdějších let a jejich tvary jsou tak více aerodynamické. Každému podle jeho gusta.

Protihráči z Ameriky
Hra samozřejmě podporuje i několik druhů propojení počítačů – co by to bylo za závody, kdybych nemohl porazit souseda nebo spolužáky se školy. To by dnes byla docela nuda. Spojit se můžete pomocí sériového kabelu, lokální sítě s protokolem TCP/IP nebo IPX/SPX, po modemu a samozřejmě také i Internetu. Kolektivnímu zápolení tak již nic nebrání.

Rychlá auta na silnici
Speed Busters se jako hra nejvíce blíží dnes již legendárním Need For Speed a Test Drive, které udávají směr vývoje tohoto typu her. Obě tyto hry jsou poněkud „vážnější“ než Speed Busters, který ač skvěle zpracován jak po grafické tak herní stránce, slouží spíše k pobavení ve stylu „právě mi přeběhl dinosaurus přes silnici“. V každém případě je to, výborná zábava pro všechny příznivce počítačových automobilových závodů.
automobilová závodní hra
Speed Busters
Zdroj: ABM Morava
Telefon: (069) 612 48 76
Cena: 1 599 Kč bez DPH
Zdroj: Computer
Váš názor Další článek: Píší se na Emergency Repair Disk aktuální konfigurace?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,